Letní stáže na CTT MU

• 18. – 22. července 2022
    9:00 – 17:00

Centrum pro transfer technologií MU nabízí další ročník stáží pro pracovníky z transferu technologií a souvisejících oblastí. Těšit se můžete na témata týkající se řízení projektů, ochrany duševního vlastnictví, právní problematiky, komercializace, marketingu a další témata v rámci transferu technologií.

Stáží je možné účastnit se v plném rozsahu, nebo jen některých témat z programu. Účast na stáži je zpoplatněná, dotazy na konkrétní finanční podmínky směřujte na novakova@ctt.muni.cz.

Pozor! Registrace je otevřena pouze do 29. 6. 2022 včetně. Později již nebude možné se přihlásit, proto registraci neodkládejte.

Pondělí 18. 7.

Transfer technologií z pohledu regionální a národní úrovně

Na první přednášce nakousneme základy transferu technologií, jaké jsou jeho aktuální trendy i jak vypadá spolupráce s aplikační sférou a investory. Následně v dané problematice půjdeme hlouběji a podělíme se o to, jaké máme nastavení interních procesů s univerzitou i jak fungujeme v rámci regionálního a národního ekosystému. Těšte se také na tipy, jak je možné podporovat transfer technologií pomocí souvisejících aktivit jako je např. podpora inovací, vzniku spin-off společnosti či podnikavosti.

Ochrana duševního vlastnictví a jak k ní přistoupit

Odpoledne se podíváme na procesy zajišťování průmyslově–⁠právní ochrany, patentové spisy, registraci ochranných známek. Přednášku okořeníme o příklady, ukázky a doporučení.

Středa 20. 7.

Komercializace výzkumného potenciálu MU

Těšte se na praktické příklady a ukázky řešených případů v různých oborech a pro různé formy DV. Přednášku zakončíme ochrannou známkou MU Testováno v Antarktidě".

Projekty Proof of Concept

Jaký mají význam PoC projekty a jejich výstupy? Podělíme se s vámi o informace, jak nakládáme s těmito výstupy a ukážeme i případové studie.

Pátek 22. 7.

Konzultace a individuální jednání

Využijte konzultačních hodin a proberte s námi Váš transferový případ nebo cokoliv dalšího, co Vás zajímá. Prosíme, abyste zájem o konzultační hodiny předem nahlásili koordinátorce akce Petře Novákové na e-mail novakova@ctt.muni.cz.

Konzultace a individuální jednání

Úterý 19. 7.

Právní problematika řešená na CTT MU

Během dopoledního bloku zjistíte, jak konkrétně vypadá uzavírání smluv v oblasti TT, smluvní typy jako autorské právo a Open Access. Dále probereme právní pohled na komercializaci duševního vlastnictví.

Právní aspekty spin-off společností a na co si dát pozor

V rámci přednášky si projdeme a vysvětlíme legislativní bariéry při zakládání spin-off společností v České republice. Ukážeme vám modelové případy založení spin-off společností na MU, podělíme se o tipy a také informace, na co si dát pozor. Přednášku zakončíme softwarovými smlouvami a smlouvami souvisejícími s problematikou spin-off společností.

Čtvrtek 21. 7.

Projektová činnost a podpora transferu technologií

Zjistěte, jak na CTT řešíme dotační a jiné projekty týkající se provozu centra. Prozradíme, jak přistupujeme k podpoře TT napříč univerzitou, jaké využíváme zdroje i jak úspěšní jsme.

Marketing a PR od A do Z

V rámci přednášky si projdeme definice cílových skupin a specifika marketingové komunikace nejen v rámci transferových témat. Jedná se o praktickou přednášku s ukázkami marketingových nástrojů, tipů a příkladů dobré praxe. Budete odcházet s informacemi, jak jsou propagovány všechny služby a agendy CTT MU od tématu transferu technologií, spin-off společností až po podnikavost studentů.

Sdílení události