CS | EN
12. dubna 2017

ESNC 2017: Soutěž o nejlepší aplikace systému Galileo začíná

Začal letošní ročník soutěže o nejlepší nápady na aplikace systémů družicové navigace "European Satellite Navigation Competition" (ESNC). Soutěž je vhodná pro studenty a vývojové týmy, tematické zaměření není nijak omezeno. Podmínkou je, aby navrhovaný nápad využíval systémy GNSS.  

esnc_soutěž

Mezi dostupnými oceněními je i zvláštní cena pro návrhy univerzitních týmů (The University Challenge) a ocenění pro nejlepší prototyp (GNSS Living Lab Prize). Vítězové dostávají příležitost své nápady s pomocí partnerů soutěže transformovat v kvalitní produkty připravené k uvedení na trh. Vítězové hlavních cen kromě finanční odměny získají též možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít síť evropských inkubátorů.  

Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole. Vítězové českého regionálního kola získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic CzechInvest a Vědeckotechnického parku Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu, a.s. Hlavní vítěz za ČR dále postoupí do evropského finále soutěže. Kromě hlavní výhry se každý návrh může ucházet o jednu dodatečnou zvláštní cenu, které udělují sponzoři.

Registrace je do 30. 6. 2017, oficiální web soutěže naleznete zde.