27. října 2017

Vychází podzimní INTERFACE, časopis o aplikovaném výzkumu na MU

Právě vychází další číslo zpravodaje INTERFACE, který vydává Centrum pro transfer technologií MU. Hlavním tématem podzimního vydání je unikátní výzkumná spolupráce, kterou docenti Lumír Krejčí a Kamil Paruch z MU navázali s britskou biotechnologickou společností Artios Pharma Ltd. Je nám ctí, že se sloupku k hlavnímu tématu ujal profesor Martin Fusek, ředitel úspěšného transferového pracoviště Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Dále si můžete přečíst například skutečnou "buněčnou detektivku": příběh pátrání po původcích půlstoletí staré buněčné linie vedl až na Masarykovu univerzitu. Bez univerzit a vysokých škol, by firmy na jižní Moravě nerostly, říká v zajímavém rozhovoru nový ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC) Petr Chládek. A přečíst si můžete i článek o technologii na měření hormonálního znečištění  ve vodách, nebo testech NASA, které používají naši vědci k navození stresu.

To všechno česky a anglicky, v budovách univerzity ve stojanech časopisu Muni, ve formátu pdf pak na našem webu.

Přejeme zajímavé čtení!

Interface 2_2017