Projekt SPIRE

Strategic IP Management for Effective R&I in Asian Higher Education

Pro znalostní společnosti patří nakládání s duševním vlastnictvím, kolaborativní výzkum a inovace mezi klíčové faktory. Jejich budování je i jednou z výzev pro vysoké školy. Během posledních dvou dekád bylo po vysokoškolských institucích požadováno, aby promyšleně integrovaly ochranu duševního vlastnictví a transfer znalostí do svého poslání. Cílem projektu je přispět k efektivitě výzkumu a inovačního managementu vysokých škol v Jihovýchodní Asii, a to prostřednictvím budování či posílení kapacit pro management duševního vlastnictví.

Mezi konkrétní cíle projektu patří:

1. Posílit znalosti a dovednosti pracovníků vysokých škol pro implementaci konzistentních IP politik a poskytování komplexních IP služeb na institucionální a místní úrovni.
  2. Vytvořit na zapojených institucích centra managementu IP, jako střediska poskytujících služby v oblasti IP jak univerzitám, tak i místním firmám.
  3. Vytvořit regionální síť, která bude specializovaným fórem profesionálů v oblasti IP a podpořit tak národní a regionální debatu na toto téma.

spire_1

Partnery projektu ze zemí EU jsou: Agora Institute for Knowledge Management (Španělsko), University of Turku (Finsko), Universitat di Bologna (Itálie) a Masarykova university.

Partnery v Malajsii jsou: Universiti Teknologi Malaysia (koordinátor), University of Kuala Lumpur

Partnery v Thajsku jsou: Chulalongkorn University, Burapha University

Partnery v Indonésii jsou: Syiah Kuala University, Institut Teknologi Sepuluh Nopember

Partnery na Filipínách jsou: University of Philippines, Visayas State University