Transfera.cz: termíny nejbližších událostí

transfera.cz  |  NL říjen/2022
31. 10. 2022, 13:42

Milí členové,

zdravíme vás v novém čase – aktuálně v tom zimním. Ve středu 19. října se uskutečnilo další zasedání členů spolku. Probrali jsme situaci na transferových pracovištích, členství ve spolku a přípravu na 9. národní konferenci transferu (včetně konferenčního poplatku). Podrobnosti a další zajímavé informace najdete níže v tomto pravidelném zpravodaji. 

Příští zasedání spolku je plánováno na středu 16. 11. 2022. Setkání opět proběhne online prostřednictvím MS Teams.

Už za měsíc: národní konference transferu

Vrcholnou událostí letošního roku bude 9. národní konference transferu, která se odehraje 1–2. prosince v Praze v prostorách Lichtenštejnského paláce a za účasti ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové.
Registrační poplatky jsou nakonec stanoveny následovně: 2 900 Kč pro účastníky přihlášené za členy spolku Transfera.cz | 5 000 Kč pro účastníky, kteří se přihlašují mimo členy spolku Transfera.cz.
Současně trvá možnost další podpory akce, například formou VIP programu – pro více informací kontaktujte tajemnici spolku joklova@ctt.muni.cz

Bližší info Registrace

Z pracovních skupin Transfery:

Databázová skupina stále pracuje na aktuálním tématu Transfera Technology Day (přihlášené technologie), shromažďuje články na portál vedavyzkum.cz a příspěvky pro zasedání Národní klastrové asociace (NCA).

Spolek Transfera.cz měl svého vyslance na konferenci Cooperation Innovation Technology Transfer v Bratislavě, která se ve dnech 18.–19. 10. věnovala podmínkám transferu technologií na Slovensku. Vedoucí právní skupiny Matěj Búřil zde prezentoval příspěvek na téma Open Access a komercializace duševního vlastnictví.

Success stories

 

Ostravský spin-off má unikátní systém pro samořiditelná auta

Výsledky výzkumu určené pro automobilový průmysl bude uvádět do praxe nová spin-off společnost autinno, která vznikla na VŠB – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO). Jako první produkt nabízí systém Drive-by-Wire Car Interface 2 pro vývoj asistenčních systémů a automatizovaného řízení v osobních automobilech, který z hlediska funkcí a technického zpracování nemá obdoby.
 

Cena Neuron míří na NTC do Plzně

Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu získal startup Pinflow Energy Storage. Jeho spoluzakladatelé jsou výzkumníci z ústavu Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) a výzkumníci Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT). Oceněním kolegům předával ředitel IOCB Tech Martin Fusek a mecenáška Barbara Paldus.

Co nás čeká

UP Business Camp 2022 v Olomouci

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého připravuje konferenci o podnikání UP Business Camp. Konferenci můžete navštívit v sobotu 5. 11. 2022 v krásných prostorách Korunní pevnůstky. V tomto roce se akce tematicky zaměří především na to, v jaké turbulentní době žijeme a zda se jedná spíše o hrozby, nebo naopak o příležitosti k podnikání. V rámci konference proběhne také soutěž startupů a inovativních týmů, kterou pořádá StartupKlub.cz Olomouc. Znáte někoho, kdo má dobrý nápad? Řekněte mu o souboji startupů, hraje se o skvělé ceny pro start businessové kariéry.

Konference Soutěž startupů

Knowledge technology transfer v Českých Budějovicích

Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích organizuje setkání zástupců transferu technologií z celého příhraničního česko-rakouského a německého prostoru. Akce s názvem Knowledge technology transfer se uskuteční dne 9. 11. 2022 na Jihočeské univerzitě v čase od 9:00 do 16:00.

Registrace

Závěrečná konference projektu Kreativní příhraničí

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 proběhne na výstavišti v Českých Budějovicích závěrečná konference přeshraničního česko-bavorského projektu Kreativní příhraničí / Grenzland Kreativ. Konference bude slavnostním zakončením celého projektu, který byl realizován v rámci přeshraniční spolupráce s bavorskými partnery v programu Interreg ČR-Bavorsko. 

Více informací

Kalendář akcí

pá 4. 11. 2022

EIT Health Innovation Day | Praha 

Osvojit si zábavnou formou metodu designového myšlení, vyzkoušet si, jak pomocí této metody navrhnout produkt, a poznat skvělé a zajímavé lidi. To nabízí akce EIT Health Innovation Day, na které se v pátek 4. listopadu 2022 potkají studenti s podnikateli, zdravotníky a kouči. Účast na akci je zdarma, registrace zde.

so 5. 11. 2022

UP Business Camp 2022 | Olomouc 

Vědeckotechnický park UP i letos připravuje konferenci o podnikání UP Business Camp. Konference se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2022 v krásných prostorách Korunní pevnůstky v Olomouci. Tematické zaměření je, zda turbulentní doba přináší spíše hrozby, nebo naopak příležitosti k podnikání. Součástí konference je i souboj startupů. Nezapomeňte se registrovat. Více zde.

út 8. 11. 2022

Start Up Business Strategy and Market Validation | Pardubice 

Již třetí workshop z řady INVENTHEI Workshop Series Fall 2022 na Univerzitě Pardubice se uskuteční v úterý 8. listopadu 2022 od 14 hodin. Dozvíte se například, jakou roli hrají teoretické znalosti při budování start-upu, s jakými problémy se můžete potkat a jak se jim vyhnout. Vše doprovázené příklady z praxe. Seminář proběhne hybridní formou (prezenčně/online) v anglickém jazyce. Odkaz MS Teams pro online sledování bude registrovaným účastníkům zaslán den před konáním workshopu. Registrace zde.

st 9. 11. 2022

Technologický transfer v Evropském regionu Dunaj–Vltava | České Budějovice 

Konference v režii Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nabídne příspěvky k tématu přeshraniční inovační sítě a transferu technologií v regionu Dunaj–Vltava. Konference se uskuteční ve středu 9. listopadu 2022. Registrační formulář najdete zde.

čt 10. 11. 2022

Podzimní konference LES ČRS | Praha 

Licencing executives society (LES) ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR zvou k účasti na jednodenní konferenci na téma IP v metaverse, která se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu 2022 od 9:00 hodin v Technologickém centru AV ČR (Ve Struhách 27, Praha 6). Pořadatel LES Česká republika a Slovensko z.s. je spolek sdružující odborníky aktivně se zabývají komerčním využitím a ochranou duševního vlastnictví, jeho transfery, licencováním a správou. Více info.

čt 10. 11. 2022

Kreativní příhraničí | České Budějovice 

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 proběhne na výstavišti v Českých Budějovicích závěrečná konference přeshraničního česko-bavorského projektu Kreativní příhraničí / Grenzland Kreativ. Konference je slavnostním zakončením programu Interreg ČR-Bavorsko, který přinesl podnětnou spolupráci s bavorskými partnery.

st 16. 11. 2022

Jednání členů spolku Transfera.cz | online

Zasedání členů spolku Transfera se uskuteční ve středu 16. listopadu 2022 online přes MS Teams.

čt 24. 11. 2022

Dotace z OP TAK – podpora a rozvoj podnikání | Mělník 

Seminář na podporu a rozvoj podnikání s využitím dotací Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost se bude konat ve čtvrtek 24. listopadu 2022. Náplní semináře bude představení aktuálních dotačních možností, ale také srozumitelné objasnění obecných pravidel dotací. Prezentovány budou rovněž možnosti podpory agentury CzechInvest, Středočeského inovačního centra a MAS Vyhlídky.  Seminář se uskuteční od 9:30 do 12:45 v prostorách MAS Vyhlídky – zasedací místnost II. patro, Nám. Míru 30, Mělník. V případě zájmu registrace zde.

čt 1. 12. 2022

Transfera Technology Day 2022 | Praha 

Transfera Technology Day představuje jedinečnou platformu pro spolupráci české vědy, technologií a byznysové komunity. TTDay 2022 se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2022 v Lichtenštejnském paláci v Praze na Kampě.

čt 1. – pá 2. 12. 2022

9. národní konference transferu | Praha 

9. národní konference transferu naváže slavnostním večerem na TTDay 2022. Konferenční setkání se uskuteční 1.–2. prosince 2022 v Praze v Lichtenštejnském paláci za podpory Úřadu vlády ČR a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Registrujte se prosím zde.

Bližší info Registrace

Věda a výzkum

Pokud máte jakoukoliv technologii nebo téma, které se hodí do kategorie Věda do Praxe na portále vedavyzkum.cz, posílejte je prosím na email petr.suchomel@upol.cz. V současné době by bylo vhodné do článků zpracovat příspěvky, které souvisí s technologiemi přihlášenými na Transfera Technology Day 2022.

 

Národní klastrová asociace (NCA)

Nabízíme možnost spolupráce s NCA vždy na jedno dané téma. Pro zasedání 3. 11. 2022 je tématem HEALTH. Pokud máte příspěvek, který byste chtěli zveřejnit, opět jej posílejte na email petr.suchomel@upol.cz ideálně s vazbou na technologii v databázi Transfera.cz.

E-mail  transfera@transfera.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     LinkedIn     Twitter