MikroRNA test úspěšnosti IVF procesu a selekce vysokokvalitního embrya 

Oblast: Diagnostika

Popis

Neplodnost postihuje přes 48 milionů párů po celém světě. Současné používané selekční a hodnotící systémy kvality lidských embryí při IVF (in vitro fertilizaci) pravděpodobně dosáhly svůj vrchol, úspěšnost IVF je však stále pod 30 %. Klíčovým momentem pro úspěšný IVF proces je výběr vhodných embryí, přesto se jejich kvalita kromě základních morfologických znaků nesleduje a molekulárně nediagnostikuje. Analýza folikulární tekutiny s cílem predikovat kvalitu embrya je technicky náročná a v praxi komplikovaná. Nová technologie může procento úspěšnosti IVF zásadně zvýšit.

Předkládaná technologie se týká identifikace nových miRNA molekul a jejich vzájemných korelačních vztahů a jejich využití při tvorbě inovativního diagnostického testu jako produktu personalizované precizní medicíny při predikci úspěšnosti IVF procesu u žen podstupujících umělé oplození. Konkrétní molekuly miRNA prokazují vzájemné korelační vztahy, pomocí kterých lze stanovit připravenost matky na proces umělého oplodnění i připravenost embrya k uhnízdění. Stanovení přitom nepoškozuje embryo.

Tato technologie se účastnila akce
Transfera Technology Day 2020.

Komerční využití

Uvedené korelační vztahy a distribuce konkrétních miRNA molekul v plazmě je možné využít pro diagnostiku v konkrétní den IVF procesu pro zhodnocení biologické kompetence a připravenosti, nebo nepřipravenosti matky i embrya na IVF proces. Nejedná se přitom o přímou invazivní diagnostiku z materiálu embrya.

Status IP ochrany

Přihláška PCT

Máte o tuto technologii zájem? Kontaktujte nás!


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info