Do Antarktidy míří 20. expedice Masarykovy univerzity

Vědecký tým Masarykovy univerzity dnes vyrazil na ostrov Jamese Rosse v Antarktidě. Během následujících dvou měsíců se kromě výzkumu zaměří na testování nových přístrojů, vybavení a také výrobků, které se uchází o ochrannou známku Testováno v Antarktidě.

24. 1. 2024

Od roku 2017 bylo na české vědecké stanici J. G. Mendela v Antarktidě testováno již 23 výrobků, provedeno více než 170 testů a celkově bylo uděleno 11 licencí k užívání ochranné známky Testováno v Antarktidě, jejíž udělení a celé testování administruje Centrum pro transfer technologií MU. I v letošním roce bude spotřebitelské testování nadále probíhat a výrobci se tak mohou těšit na cennou zpětnou vazbu od samotných polárníků.

Tentokrát s sebou členové vědecké expedice vezou produkty EquiRay, které budou nosičem k testování SUNFIBRE® technologie od společnosti SCILIF s.r.o., jedinečnému systému aktivního svícení z optických vláken. Ochranu proti nepříznivým vlivům polárníkům poskytnou ponožky Svarog společnosti NORTHMAN OUTDOOR s.r.o.

Více o letošní expedici si můžete přečíst v článku na online.muni.cz.
Pavel Kapler, manažer Českého antarktického výzkumného programu, vám poodhalí zajímavosti o výpravě v reportáži Studia 6 (v čase 12:45)
Více o testování výrobků najedete na webových stránkách testovanovantarktide.cz.