Laserové centrum nabízí firmám seminář i měření vzorků zdarma

25. 5. 2016

Laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech pořádá seminář High Time for Beam Time, který představí možnosti nejmodernějších zobrazovacích technik využitelných ve firemním výzkumu a vývoji. Ukáže, jak lze v současnosti s pomocí synchrotronu pozorovat struktury v řádech nanometrů (nanočástice, proteiny, molekuly), sledovat změny struktury materiálů a jaké pokročilé možnosti v zobrazování infrastruktura ELI Beamlines od roku 2018 umožní. Seminář také nabídne měření vzorků zdarma na vybraných evropských synchrotronech. Přihlásit se do programu je možné do konce července 2016 v rámci projektu Science Link.

Seminář  High Time for Beam Time se koná 7. června od 9:00 v centru ELI Beamlines v Dolních Břežanech. Jednacím jazykem semináře je angličtina, účast je zdarma, ale je nutné ji potvrdit do 31. května. Podrobnosti o akci a registrační formulář naleznete zde.

EliBeamlines

ELI Beamlines je největší vědecká infrastruktura v České republice, která od roku 2018 nabídne průmyslové využití v oblasti pokročilých 3D zobrazovacích metod, urychlování subatomárních částic pomocí laserů a další aplikace především v materiálovém inženýrství, chemii, medicíně a farmacii.