Nasáváme inspiraci v zahraničí

7. 3. 2016

Jak co nejlépe propojit akademickou a aplikační sféru? Inspiraci hledáme i v zahraničí. Kolegové z CTT Jana Daňková a Leoš Jurásek vyjeli na konci února na Thematic University Business Forum do Vídně. Akce pod záštitou Evropské komise, rakouské Hospodářské komory a rakouského Ministerstva pro vědu a výzkum se zúčastnilo na pět stovek lidí z různých států Evropy i světa. Konference byla zaměřena na problematiku spolupráce komerčního prostředí a univerzit; diskutován tak byl například duální systém vzdělávání, který kombinuje studium na univerzitě se stážemi ve firmách, nebo téma úspěšné podpory startu-upů.

UniversityForum_Viden