O FGF2-STAB je stále velký zájem

15. 12. 2021

Spin-off společnost Masarykovy univerzity Enantis se v současné době intenzivně zabývá komerčním využitím molekuly fibroblastového růstového faktoru pod názvem FGF2-STAB, která nachází uplatnění v buněčné biologii, regenerativní medicíně, nebo například v kosmetice. V průběhu roku společnost uzavřela několik licenčních smluv se světově významnými biotechnologickými společnostmi. Těmi nejnovějšími je licenční smlouva na použití patentované technologie s americkou společností Defined Bioscience zabývající se vývojem médií pro kmenové buňky. Druhá smlouva byla uzavřena s firmou Qkine, spin-off Cambridgeské univerzity, jejímž cílem je vyvinout nové produktové řady založené na jedinečné biochemické vlastnosti tohoto proteinu. Nejnovějším úspěchem je probíhající transfer s dalším, zatím nezveřejněným výrobcem vysoce kvalitních faktorů, cytokinů a komplexních proteinů.