Startuje druhý ročník soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje

4. 8. 2015

Inovace přispívají ke zvyšování konkurenceschopnosti firem a umožňují zefektivňovat výrobní procesy. Pro zákazníky znamenají kvalitnější služby a produkty. Poměřit síly v práci s inovacemi mohou malé a střední firmy v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje 2015. Cílem je nalézt organizaci s nejlepším řízením inovací působící v Jihomoravském kraji. 10 nejúspěšnějších firem bude oceněno na slavnostním vyhlášení v listopadu za přítomnosti hejtmana Michala Haška.

NEJinovator _cmyk _20151

Druhého ročníku soutěže pořádané Unií malých a středních podniků ČR se mohou účastnit firmy se sídlem či významnými aktivitami na území JMK. Obor podnikání je libovolný, do soutěže však nebudou zařazeny obchodní společnosti, které produkty pouze distribuují. Přihlášky lze podávat prostřednictvím webu www.nejinovator.cz do 31. srpna 2015.

První kolo hodnocení firem startuje 1. září 2015

V prvním kole odborná porota posoudí nominované firmy dle odborných faktorů a kritérií. Hodnocen bude význam inovačních aktivit firmy pro kraj, úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnou infrastrukturou v regionu. Zohledňován bude rovněž socio-ekonomický vliv firemních aktivit na region, vztahy vůči partnerům a způsob, jakým organizace reprezentuje kraj v zahraničí.

Vítěze určí inovační audit

Ve druhém kole postupujících 50 nejlepších firem absolvuje tzv. inovační audit, který stanoví silné a slabé stránky inovačního procesu, podá zprávu o úrovni inovací ve firmě a zároveň zmapuje úroveň znalostí a dovedností v této oblasti. Společnosti získají zpětnou vazbu své činnosti a doporučení pro zvýšení efektivity řízení inovací.

Přibudou dvě speciální kategorie

V letošním roce přibudou dvě nové kategorie. Organizaci, která si v porovnání s loňským ročníkem polepšila o nejvíce příček, bude udělen titul „Skokan roku“. Druhou novinkou je ocenění „Nejlepší malá firma roku“ udělovaná firmě zaměstnávající méně než 50 zaměstnanců a jejíž roční obrat nepřesahuje 10 milionů euro.

Soutěž vyhlašuje Unie malých a středních podniků ČR. Partnery projektu jsou CzechInvest, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně, BIC Brno, Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje, Regionální hospodářská komora Brno a další. Loňským vítězem se stala společnost ASIO zabývající se vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, která uspěla v konkurenci téměř 200 firem.

Registrace a další informace o soutěži: www.nejinovator.cz.