Transfera.cz posiluje a rozvíjí transfer technologií nejen v ČR

25. 5. 2015

Na jaře 2015 začal aktivně působit spolek Transfera.cz, který se stal jednotnou funkční platformou v oblasti přenosu poznatků a technologií do praxe. Cílem spolku, který vznikl transformací někdejšího sdružení AKTOP (Asociation of Knowledge Transfer Organizations and Professionals), je hájit zájmy transferové komunity a kultivovat prostředí pro další rozvoj tohoto oboru.

Transfera -logo

V čele spolku stojí sedmičlenné představenstvo, jehož předsedou byla zvolena ředitelka CTT MU Dr. Eva Janouškovcová. Prvním místopředsedou se stala Mgr. et Mgr. Hana Kosová (Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy v Praze), druhým pak Mgr. Martin Duda (Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava).

Mezi hlavní aktivity spolku Transfera.cz patří:

• spolupráce a zprostředkovávání zkušeností v oblasti transferu technologií na mezinárodní úrovni
  • propojování potřeb transferu technologií se strategickými dokumenty ve vazbě na dotační a další národní politiky
  • spolupráce univerzit a průmyslu
  • zapojení do úprav legislativního prostředí v oblasti transferu technologií

V českém prostředí již byla Transfera.cz představena např. na konferenci VTP a TT v Českých Budějovicích (duben 2015), v zahraničí mj. na výroční konferenci mezinárodní asociace ASTP/Proton v Istanbulu (květen 2015). Další informace o spolku naleznete na webových stránkách www.transfera.cz.