TransferaInfo: shrnutí dění ve světě transferu po létě

transfera.cz  |  NL září/2023
27. 9. 2023, 17:40

Vážení členové a příznivci spolku Transfera.cz,

vstoupili jsme do nového akademického roku, který je vždy odrazovým můstkem pro výzkumníky, studenty i všechny ostatní, kteří prostředí pro uplatnění výsledků v praxi pomáhají vytvářet a kultivovat. Všichni se tak těšíme na nové podnětné výstupy, které se budeme snažit převtělit ve smysluplné projekty a s těmito projekty intenzivně pracovat.

V podpoře transferu technologií netrpělivě očekáváme vypsání listopadové veřejné soutěže TA ČR SIGMA Proof of Concept ve výzkumných organizacích. Na svých institucích sledujeme přípravy projektů OP JAK Mezisektorová spolupráce, která byla vyhlášena v červnu letošního roku a kde je prostor pro činnosti transferu technologií a znalostí vymezen. Odstartovaly různé aktivity a akce, mnohé nás ale teprve čekají a jelikož jsou určeny a organizovány přímo pro vás, těšíme se na hojnou účast.

Děkujeme za váš zájem a účast na pravidelných jednáních spolku (obvykle 2. středa v měsíci od 10:00 hod.) a těšíme se na další vzájemnou spolupráci.
Představenstvo spolku Transfera.cz

Nepřehlédněte

Špičky biotechu se sešly v Praze na mezinárodní konferenci Prague.bio

Vrcholná a průlomová akce v propojování akademického světa a investorů v oblasti life sciences se uskutečnila toto úterý v Praze. První ročník mezinárodní konference Prague.bio tak propojil špičkové vědce z biotechnologií a farmacie se zástupci fondů, které spravují celkem kolem 20 miliard korun. Akce hostila na dvě stě akademiků, investorů a představitelů státní správy i průmyslu z celé střední Evropy. Jsme rádi za hojnou účast členů spolku Transfera.cz, který byl partnerem této akce.

Čtěte více

10. národní konference transferu technologií a znalostí

Tradiční národní konferenci transferu technologií a znalostí, v celkovém pořadí již desátou, pořádá ve čtvrtek 19. 10. 2023 pod záštitou spolku Transfera.cz Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Nosným tématem jsou zkušenosti a příklady dobré transferové praxe z evropských univerzit (Rakousko, Nizozemí, Island), ale také např. významné novinky a možnosti ve prospěch transferových pracovišť v rámci spolupráce s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, které budou v rámci konference představeny.

Při úhradě alespoň jednoho účastnického poplatku obdrží každý člen spolku Transfera.cz jednu volnou vstupenku na konferenci zdarma, registraci je však již třeba řešit individuálně.
Těšíme se na vás!

Všechny informace viz https://www.vtpup.cz/nkt

Známe finalisty Transfera Technology Day 2023

Transfera Technology Day již počtvrté propojí českou vědu s byznysovou komunitou. Do jedinečné národní akce se letos přihlásilo 28 projektů z 13 akademických institucí. Odborná porota, partneři a podporovatelé akce následně vybrali 13 technologií z 10 institucí, které budou prezentovány osobně v rámci soutěžního dne 21. listopadu v Rakvicích na jižní Moravě.

Těšíme se na hojnou účast a opakovaně připomínáme, že po TTDay následuje dlouho očekávané pracovní setkání transferové komunity a networking se svatomartinskou husou.
Podívejte se na fotky přímo z místa, prostory máme rezervovány pouze pro nás!
Neváhejte tedy a přihlašujte se zde, místa s možností noclehu ubývají.

Partneři a podporovatelé TTDay pro letošní ročník jsou:

Registrovat se Postupující

Očekáváme - TA ČR SIGMA Proof of Concept

V oblasti podpory transferu technologií v listopadu netrpělivě očekáváme vypsání veřejné soutěže TA ČR SIGMA Proof of Concept ve výzkumných organizacích.

Zaměřena je na podporu systému komercializace a na podporu využití výsledků VaV, které vznikly nebo vznikají ve výzkumných organizacích a mají vysoký potenciál pro uplatnění v nových nebo zdokonalených produktech či službách.  Cílem je podpořit nové a zefektivnit již zavedené systémy transferu nových poznatků VaV financovaných z veřejných zdrojů ve výzkumných organizacích a zavádět je do praxe. Navazuje na program GAMA 2, podprogram 1.
Spolek Transfera.cz se aktivně zapojil do jejího připomínkování.
Bližší informace najdete na webstránce TA ČR.

Z dalšího dění

Semináře k autorskému právu a uzavírání smluv v transferu technologií v Ostravě

Na VŠB-TUO se v průběhu října a listopadu uskuteční dva zajímavé semináře pokrývající téma transferu technologií, uzavírání smluv a autorského práva. Všechny jsou otevřené veřejnosti (po předchozí registraci) a přístupné zdarma.
První z nich na téma Porušování práv duševního vlastnictví se koná ve čtvrtek 26. října v budově Business centra VŠB-TUO. Odborný seminář je zaměřen na praktické zkušenosti v oblasti porušování práv duševního vlastnictví a jejich vymáhání, zejména pak na porušování autorských a patentových práv a jejich vymáhání. Registrovat se můžete zde.
Druhým je online seminář s názvem Transfer technologií a uzavírání smluv, který se koná 24. listopadu. Registrovat se můžete zde. Odkaz na připojení obdržíte po registraci.

IP for You online seminář

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví (ÚPV) pořádá odborný online seminář IP for You.
Seminář je určen pro právníky, advokátní koncipienty a další odborníky v oblasti duševního vlastnictví a obsahem bude:

  • Mezinárodní třídník výrobků a služeb (12. vydání) a další novinky a změny
  • Praktické rady a tipy při zatřiďování v rámci podání národních ochranných známek
  • Online podávání přihlášek
  • Jak úspěšně prokázat získání rozlišovací způsobilosti podle čl. 7 odst. 3 nařízení o OZEU
  • IP scan Enforcement – představení pilotního projektu
  • Novinky v EUIPO

Termín: 14. 11. 2023 od 10,00 hodin

Účast je zdarma, zájemci se musí zaregistrovat na: Czech Republic IP for YOU (blumm.it)

Termíny do vašich kalendářů

st 11. 10. 2023

Zasedání členů spolku Transfera.cz | on-line

čt 19. 10. 2023

10. národní konference transferu technologií | Olomouc 

10. národní konferenci transferu je pořádáná pod záštitou spolku Transfera.cz.
Putovní konferenci letos hostuje Univerzita Palackého v Olomouci a koná se ve čtvrtek 19. 10. 2023. Nosným tématem jsou pro letošní rok zkušenosti a příklady dobré transferové praxe z evropských univerzit sdružených v konsorciu Aurora.

út 24. – st 25. 10. 2023

COINTT 2023 Biele miesta v inováciách a transfere technológií

Konference COINTT2023 je největší slovenskou akcí s mezinárodní účastí, která se věnuje transferu technologií, ochraně duševního vlastnictví, inovacím a podpoře podnikání.
Hlavním tématem bude zjm. to, jak vyplnit "bílá místa" v oblasti transferu technologií s ohledem na praxi. Záštitu nad konferencí letos převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Bližší informace a program naleznete na tomto odkazu.

čt 26. 10. 2023

Making research results work for society 

Mezinárodní konference v Bruselu, ke které se ale můžete připojit i online!
Fórum určené pro výměnu nápadů, zkušeností a názorů na faktory úspěchu a překážky při plném provádění guiding principles. Ocení inovativní standardizované projekty a budete mít možnost networkovat. Připojte se a dozvíte se, jak různé zapojené strany řeší změnu paradigmatu a podporují nový způsob myšlení.
Více info.

čt 26. 10. 2023

Seminář: Porušování práv duševního vlastnictví | VŠB-TUO 

Odborný seminář zaměřený na praktické zkušenosti v oblasti porušování práv duševního vlastnictví a jejich vymáhání.

čt 26. – pá 27. 10. 2023

Technology Transfer Trainings in Fit4NMP Project

Interaktivní workshop Fit4NMP technology transfer training v Bratislavě pod vedením zkušeného Jeffa Skinnera.
2 dny nabité tréninkovým programem jsou zcela zdarma a existuje možnost požádat i o travel grant.
Detailní propozice workshopu najdete zde.

Pro více informací kontaktujte Gilese Brandona na giles.brandon@intelligentsia-consultants.com

út 14. 11. 2023

IP for you | on-line

Online seminář z dílny Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) a Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).
Program obsáhne relevantní témata z oblasti duševního vlastnictví a je určen pro právníky, advokátní koncipienty a další odborníky v oblasti duševního vlastnictví.
Účast je zdarma, zájemci se musí zaregistrovat na: Czech Republic IP for YOU (blumm.it)

út 21. 11. 2023

Transfera Technology Day 2023 + svatomartinská husa | Rakvice 

Tradiční TT Day se uskuteční v listopadu na jižní Moravě a bude spojen s neformálním posezením k příležitosti svatomartinské husy v Rakvicích. 
Již známe 13 postupujících projektů, nenechte si ujít jejich prezentaci.

čt 19. 10. 2023

Business2Science: Marketingová excelence 

Panelové diskuze, případové studie, pitch-deck session nebo třeba networking a mnohem více nabídne letošní odborná konference Business2Science na téma:
Marketingová excelence ve vyšších řádech inovací a její propojení s excelencí výzkumnou a technickou
Spolek Transfera.cz se také představí se svoji prezentací.

Podrobné informace, s programem a registrací naleznete www.business2science.cz.

Přejeme všem hladký návrat z letního odpočinku, zpátky do pracovního nasazení a jménem představenstva spolku děkujeme za podporu a zájem o dění v transferové komunitě. Těšíme se na setkávání během podzimu a další spolupráci.

TransferaInfo je pravidelný zpravodaj z dění v komunitě členů Transfera.cz. Do schránek vám přijde na konci každého měsíce (s výjimkou letních prázdnin). Uzavírka pro témata či podněty do příštího newsletteru je 27. října. Jakékoliv náměty posílejte na adresu kancelar@transfera.cz.

E-mail  transfera@transfera.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     LinkedIn     Twitter