Antarktická známka inspirovala egyptology

Ochranná známka Masarykovy univerzity „Testováno v Antarktidě“ bude mít svého „pouštního“ sourozence. Čeští egyptologové z Filozofické fakulty UK chtějí firmám nabízet podobný koncept Prověřeno v poušti, který za jasných podmínek nabídne firmě test jejich výrobků. Informaci přinesly dnešní Lidové noviny.

13. 8. 2018

Ilustrační foto (Pixabay.com)

Kromě klimatických extrémů se Čeští egyptologové v terénu potýkají rovněž s extrémními podmínkami během výzkumu, například s nadměrnou prašností či vysokou vlhkostí v prostorách pohřebních komor. To vše je důvodem, proč se Češi rozhodli nabízet takové prostředí i své know-how z působení v Abúsíru a pouštích zájemcům o náročné testy vlastních produktů.

Jak bude vypadat „pouštní sestra" naší ochranné známky Testováno v Antarktidě? Podrobnosti přináší článek Martina Rychlíka z LN zveřejněný na webu Vědavýzkum.cz.