Start Your Business

Soutěž studentských nápadů

Máš dobrý nápad? Hledáš způsob, jak z něj udělat fungující produkt nebo službu? Přihlas ho do soutěže Masarykovy univerzity, ve které získají ty nejlepší nápady celkem 600 000 korun a podporu odborníků z JIC, kteří se začátkem podnikání umí skvěle poradit.

PŘIHLÁŠKY DO 3. ROČNÍKU SOUTĚŽE JSME UZAVŘELI 28. 2. 2023.

 

Co můžeš získat:
  • finanční podporu pro svůj vlastní business
  • mentorskou podporu a pomoc od odborníků
  • síť kontaktů mezi dalšími podnikavými studenty
  • zkušenosti s prezentací svých nápadů a plánů před ostatními

 

Do soutěže se můžeš přihlásit, pokud:
  • jsi Bc., Mgr. nebo PhD. student libovolného programu na MU
  • máš nápad na dobrý business
  • znáš svoji konkurenci a chceš podniknout první kroky k realizaci svého nápadu
  • potřebuješ finance na rozjezd svého podnikání
  • chceš začít podnikat a myslíš to opravdu vážně
Odborná komise:
Radoslav Trautmann

Mezi jeho klíčové kompetence na Centru pro transfer technologií MU patří vyhledávání obchodních příležitostí pro technologický transfer, strategie komercializace duševního vlastnictví, vyjednávání licenčních kontraktů, průzkum trhu a analýzy tržního potenciálu, inovační management a zakládání spin-off společností. 

Alena Šafrová Drášilová

Působí jako odborná asistentka na Katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty, kde vyučuje především předměty týkající se podnikání a managementu. Zabývá se také výzkumem v oblasti mezinárodního managementu. Pracovala jako manažerka marketingu a PR a věnuje se poradenství a lektorství na volné noze.

Libor Hoření

Na internetu podniká od svých 17 let – založil několik online projektů, například největší online kuchařku v ČR s názvem Toprecepty.cz. Na Zelném trhu v Brně také 3 roky provozoval stánek DobroKáva a investoval do mobilní aplikace Nesnězeno. Aktuálně provozuje neziskový zpravodajský server pozitivni-zpravy.cz. Věnuje se online marketingu, hledání podnikatelských příležitostí a projektům, které mají za cíl zlepšit prostředí kolem nás. Forbes ho zařadil mezi 18 inspirativních osobností Česka. Na JIC podporuje studentské projekty formou one to one mentoringu.

Pavel Minařík

Absolvent Fakulty Informatiky Masarykovy Univerzity v Brně. Během profesní kariéry se účastnil řady výzkumných projektů v oblasti kybernetické bezpečnosti a je autorem desítky publikací a algoritmů tzv. behaviorální analýzy shrnuté v doktorské práci “Building a System for Network Security Monitoring”. V současné době pracuje jako viceprezident pro technologie pro oblast AX (Application eXperience) ve společnosti Progress Software a zodpovídá za technologickou strategii a inovace produktů Flowmon, LoadMaster a WhatsUp Gold.

 

Miloš Dendis

Jeden ze zakladatelů biotechnologické společnosti GeneProof, kde nyní působí jako ředitel. Po bezmála 18 letech budování biotechnologické společnosti ze start-upu po zavedenou firmu s mezinárodní obchodní sítí se rozhodl své zkušenosti sdílet a v roli andělského investora podporovat inovační prostředí v České republice.

Hlavní partner soutěže

Společnost Progress se zaměřuje na podporu podnikání ve světě poháněného technologiemi, pomáhá firmám zrychlovat inovační cykly, zvyšovat dynamiku a urychlovat jejich cestu k úspěchu. Progress je důvěryhodný poskytovatel špičkových nástrojů pro vývoj, nasazení a správu výkonných podnikových aplikací. Progress stojí za řešením Flowmon pro monitorování a analýzu síťového provozu s pokročilými schopnostmi v oblasti detekce provozních, výkonnostních a bezpečnostních problémů. Na Progress se spoléhají stovky tisíc firem, včetně 1700 softwarových společností a 3,5 milionu vývojářů.

Stránky k soutěži Start Your Business jsou nově součástí samostatného webu: podnikavost.muni.cz

Často kladené otázky

Co když nemám tým?

Nevadí. Soutěže se může účastnit i tým složený jen z jednoho studenta.

Co když na nápadu pracuji s více lidmi?

Soutěže se může účastnit tým složený až ze čtyř členů.

Co když na nápadu pracuji s někým, kdo není student MU?

Soutěže se oficiálně mohou účastnit jen studenti MU, ostatní ti ale mohou pomáhat.

Mohu se přihlásit, když nemám žádnou zkušenost s podnikáním?

Ano, soutěž je určena právě pro ty, které podnikání zajímá a kteří chtějí vyzkoušet první businessové kroky.

Mohu se účastnit soutěže, pokud mi v jejím průběhu skončí status studenta?

V případě ukončení nebo přerušení studia v průběhu soutěže nebudou splněny podmínky soutěže, účast v soutěži tedy končí.

 

Potřebuješ další informace?
Ing. Jana Joklová Kaňová, Ph.D.

telefon: 549 49 4227
e‑mail:

Jednou ze základních hodnot Masarykovy univerzity je zodpovědnost k přenosu vědění a technologií do praxe. S tím jí pomáhá Centrum pro transfer technologií, jehož posláním je pomáhat dobrým nápadům překročit hranice univerzity a starat se o její aplikovatelné výsledky.

JIC pomáhá lidem rozvíjet podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC pomáhá, provází, inspiruje, učí a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info