Start Your Business

Soutěž studentských nápadů

Máš dobrý nápad? Hledáš způsob, jak z něj udělat fungující produkt nebo službu? Přihlas ho do soutěže Masarykovy univerzity, ve které získají ty nejlepší nápady celkem 400 000 korun a podporu odborníků z JIC, kteří se začátkem podnikání umí skvěle poradit. Navíc můžeš vyhrát účast na zahraničním výměnném programu.

Co můžeš získat:
  • finanční podporu pro svůj vlastní business
  • mentorskou podporu a pomoc od odborníků
  • síť kontaktů mezi dalšími podnikavými studenty
  • zkušenosti s prezentací svých nápadů a plánů před ostatními
  • možnost mezinárodní mobility v rámci projektu EDUC

 

Do soutěže se můžeš přihlásit, pokud:
  • jsi Bc., Mgr. nebo PhD. student libovolného programu na MU
  • máš nápad na dobrý business
  • znáš svoji konkurenci a chceš podniknout první kroky k realizaci svého nápadu
  • potřebuješ finance na rozjezd svého podnikání
  • chceš začít podnikat a myslíš to opravdu vážně
Odborná komise:
Radoslav Trautmann

Mezi jeho klíčové kompetence na Centru pro transfer technologií MU patří vyhledávání obchodních příležitostí pro technologický transfer, strategie komercializace duševního vlastnictví, vyjednávání licenčních kontraktů, průzkum trhu a analýzy tržního potenciálu, inovační management a zakládání spin-off společností. 

Alena Šafrová Drášilová

Působí jako odborná asistentka na Katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty, kde vyučuje především předměty týkající se podnikání a managementu a zabývá se výzkumem v oblasti mezinárodního managementu. Pracovala jako manažerka marketingu a PR a věnuje se poradenství a lektorství na volné noze.

Hana Šudáková

Hana pracuje se startupy už 10 let. Na JICu rozjela konzultační podporu pro začínající podnikatele a byla také manažerkou mezinárodního startup akcelerátoru JIC STARCUBE. Se startupy a podnikatelskými nováčky pracuje i nyní, ať už individuálně jako konzultantka nebo v rámci hromadných akcí. Setkat se s ní můžete i v pozici moderátorky podcastu JICTalk.

Michal Daniel

Jako člen úzkého vedení skupiny Notino má na starosti strategický rozvoj HR a Legal záležitostí a oddělení společně s rozvojem skupiny do nových zemí. Od roku 2021 působí jako managing director investičního fondu Salirione Capital, který se věnuje podpoře inovativních nápadů, vytváření vizí a pomoci společnostem s globálním růstem.

Petr Dostál

Petr pracuje v inovační agentuře JIC v Brně, kde mimo práci projektového managera má na starost téma investic. V rámci toho pomáhá inovativním startupům s přípravou na investici (revidování business plánu, revize prezentace pro investory aj.) a s napojováním na vhodné investory. 

Aktualizované stránky k soutěži Start Your Business jsou nově součástí samostatného webu: podnikavost.muni.cz

  

 

Často kladené otázky

Co když nemám tým?

Nevadí. Soutěže se může účastnit i tým složený jen z jednoho studenta.

Co když na nápadu pracuji s více lidmi?

Soutěže se může účastnit tým složený až ze čtyř členů.

Co když na nápadu pracuji s někým, kdo není student MU?

Soutěže se oficiálně mohou účastnit jen studenti MU, ostatní ti ale mohou pomáhat.

Mohu se přihlásit, když nemám žádnou zkušenost s podnikáním?

Ano, soutěž je určena právě pro ty, které podnikání zajímá a kteří chtějí vyzkoušet první businessové kroky.

Mohu se účastnit soutěže, pokud mi v jejím průběhu skončí status studenta?

V případě ukončení nebo přerušení studia v průběhu soutěže nebudou splněny podmínky soutěže, účast v soutěži tedy končí.

 

Potřebuješ další informace?
Ing. Jana Joklová Kaňová, Ph.D.

telefon: 549 49 4227
e‑mail:

Jednou ze základních hodnot Masarykovy univerzity je zodpovědnost k přenosu vědění a technologií do praxe. S tím jí pomáhá Centrum pro transfer technologií, jehož posláním je pomáhat dobrým nápadům překročit hranice univerzity a starat se o její aplikovatelné výsledky.

JIC pomáhá lidem rozvíjet podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC pomáhá, provází, inspiruje, učí a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života.

 

Foto v záhlaví: Freepik/lookstudio

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info