Bezplatná školení MZK o průmyslovém vlastnictví

30. 9. 2014

Moravská zemská knihovna v Brně pořádá dvě bezplatná školení, jejichž témata souvisejí s ochranou duševního vlastnictví. Podrobnější informace o každém školení naleznete po rozkliknutí příslušného odkazu. Kapacita vzdělávacích akcí je omezena, v případě zájmu se přihlaste prostřednictvím formuláře ve spodní části pozvánky.

Mzk _cmyk _tyrkysova _B

DATABÁZE OCHRANNÝCH ZNÁMEK A PRŮMYSLOVÝCH VZORŮ

čtvrtek 16. října 2014 / 10:00 - 14:30 / Počítačová učebna / 6. patro

Na školení získáte základní informace k problematice ochrany průmyslového vlastnictví prostřednictvím ochranných známek a průmyslových vzorů. Formou jednoduchých ukázek rovněž poznáte některé bezplatné databáze z uvedených oblastí. Většina účastníků si může práci s těmito databázemi prakticky vyzkoušet na počítači.

Další informace, pozvánka a přihlášení ZDE

PATENTY A UŽITNÉ VZORY - PRÁVNÍ OCHRANA TECHNICKÝCH ŘEŠENÍ

čtvrtek 13. listopadu 2014 / 10:00 - 14:30 / Počítačová učebna / 6. patro

Co lze a nelze chránit patentem a užitným vzorem, rozdíl mezi patentem a užitným vzorem, přihláška patentu a užitného vzoru, průběh řízení před Úřadem průmyslového vlastnictví, poplatky, účinky ochrany, možnosti přihlašování do zahraničí, kde lze provádět rešerše, třídníky pro vynálezy. Praktické ukázky vyhledávání v největší bezplatné databázi patentů.

Další informace, pozvánka a přihlášení ZDE