CasInvent Pharma získal 1,6 milionu EUR na další podporu vývoje inhibitorů, které mohou pomoci při léčbě resistentních leukémií a solidních tumorů

Spin-off Masarykovy univerzity CasInvent Pharma, který se věnuje vývoji sloučenin s protinádorovými vlastnostmi, úspěšně uzavřel investiční kolo Pre-Series A. Zúčastnili se ho jak stávající, tak i noví investoři, kteří do firmy dohromady vložili celkem 1,6 milionů EUR. Finanční prostředky poslouží k podpoře vývoje látek, které v budoucnu mohou pomoci například při léčbě leukémií, solidních tumorů a dalších závažných onemocnění. Současný syndikát investorů tvoří investiční fondy i&i Biotech Fund a KHAN I, bio-inovační centrum i&i Prague, Nadace rodiny Holečkových a společnost BIOINVESTIMED a.s.

30. 1. 2024

Podpis smlouvy o investici. Zleva: Vojtěch Helikar (CasInvent Pharma, a.s.), Mikuláš Vargic (i&i Prague), Michael Krebs (KHAN-I), David Stibal (i&i Prague), Eva Janouškovcová (CTT MU), Ondřej Novák (Holecek Family Foundation), Jan Krejčí (HAVEL & PARTNERS s.r.o.), Pavlína Janovská (MU), Vítězslav Bryja (MU), Radoslav Trautmann (CTT MU), Kamil Paruch (MU)

Společnost CasInvent Pharma je spin-off, který vznikl v roce 2020 díky spolupráci Masarykovy univerzity v Brně a bio-inovačního centra i&i Prague. Od svého založení se specializuje na vývoj vysoce selektivních inhibitorů enzymů, které spadají do rodiny kasein kinázy 1. Tyto enzymy hrají důležitou roli v procesech souvisejících se vznikem některých závažných onemocnění, způsobují například migraci leukemických buněk do lymfoidních orgánů. Inhibitory vyvinuté společností CasInvent Pharma jsou navrženy tak, aby cílily na jednotlivé izoformy CK1, a tím selektivně eliminovaly leukemické buňky.

„Naším cílem je vývoj účinných léčiv pro pacienty trpícími velmi vážnými nemocemi, které jsou charakteristické velmi nízkou mírou přežití. To, že se nám podařilo přesvědčit nové i stávající partnery k další podpoře našeho úsilí, je pro nás velkým povzbuzením,“ říká Alexander Scheer, CEO společnosti CasInvent Pharma. Podle něj mají vyvíjené inhibitory potenciál v budoucnu pomoci při léčbě pacientů, kteří trpí například akutní myeloidní leukémii, rakovinou slinivky a vybraných typů rakoviny prsu (TNBC) a dalších onemocnění, která mají v současné době jen omezené možnosti léčby.

Více informací naleznete v článku na online.muni.cz nebo v tiskové zprávě vydané Masarykovou univerzitou ZDE.