Cena Siemens 2014 pro tým doc. Prokopa z RECETOXU

12. 2. 2015

Vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže Ceny Siemens, kterou pořádá český Siemens ve spolupráci s předními českými univerzitami, Akademií věd ČR a pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy a ministra průmyslu a obchodu, se uskutečnilo 5. února 2015 v Betlémské kapli v Praze. Ocenění v celkové výši 1,2 milionu korun byla udělena nejlepším diplomovým a dizertačním pracím, výsledkům základního a aplikovaného výzkumu a nejlepšímu pedagogovi.

Cenu Werner von Siemens Excellence Award 2014 v kategorii Nejvýznamnější výsledek vývoje/inovace získala práce Moderní biotechnologie využívající enzymatickou aktivitu dehalogenáz týmu doc. Zbyňka Prokopa, Ph.D., z Loschmidtových laboratoří centra RECETOX. Více o vítězném projektu najdete zde.

Celému týmu srdečně blahopřejeme!

Siemens