CTT podporuje spolupráci univerzity s komerční sférou

Ředitelka CTT Eva Janouškovcová se společně s proděkankou Fakulty Informatiky Masarykovy univerzity Barborou Bühnovou účastnily setkání Masarykovy univerzity s generálním ředitelem společnosti Kyndryl. Tématem schůzky byla mimo jiné i spolupráce univerzit s touto společností. Kyndryl je v České republice největším zaměstnavatelem v oblasti IT.

20. 7. 2022

Do Česka zavítal na návštěvu Martin Schroeter, generální ředitel společnosti Kyndryl. Navštívil brněnské Zákaznické inovační centrum, které pod Kyndryl spadá. Společně s jeho ředitelem Zoltánem Zerenyim přivítal Martina Schroetera i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Jsem rád, že jsme se mohli potkat, protože Kyndryl je globální hráč s lokálními kořeny, a to bylo vidět jak během covidu, pomoci po tornádu nebo nyní při řešení uprchlické krize. Mezi dobrovolníky byli vždycky i zaměstnanci Kyndrylu. Moc si jejich pomoci vážím. Je to jasný signál, že Kyndryl je tady na jižní Moravě doma,“ řekl hejtman Grolich.

Kyndryl má navíc pro Jihomoravský kraj dobré zprávy: nabírá 200 nových lidí. Jde o vysoce sofistikované pozice jako Virtualization Architect, Azure Cloud Engineer či Full Stack Developer, ale také řadu juniorních pozic. Zvyklostí v Kyndrylu je, že skrze školení a koučink se zaměstnanci-junioři postupně vypracují na vyšší pozice.

Ty juniorní se často týkají brněnských vysokoškoláků. Spolu s hejtmanem Grolichem se se zástupci společnosti Kyndryl proto setkali i zástupci Masarykovy univerzity. S brněnskými vysokými školami Kyndryl navázal spolupráci, jejímž výsledkem bylo jen za loňský rok více než 50 událostí věnovaných studentům, ať to byly projekty, přednášky, kurzy, workshopy nebo setkání v rámci veletrhů a kariérních dní. Do aktivit se zapojilo téměř tři tisíce pět set studentů a téměř padesát studentů pracovalo na internshipových projektech. Brněnská pobočka Kyndrylu navíc nově nabídne přes stovku pozic pro stážisty z řad studentů.

Spolupráci si pochvaluje i proděkanka Fakulty Informatiky Masarykovy univerzity Barbora Bühnová: „Kyndryl, dříve jako součást společnosti IBM, spolupracuje s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity již více než deset let. Bylo nám velkou ctí sejít se v Brně a společně prodiskutovat, jak posílit vzájemnou spolupráci."

Hlavní témata, která rezonovala během brněnského setkání, se týkala chybějících odborníků v oboru ICT, investicí do strategických dovedností, diverzity, dobrovolnictví a prohlubování spolupráce s univerzitami a regionem samotným. V podstatě všechny země Evropské unie se potýkají s nedostatkem ICT odborníků, proto společnost Kyndryl pracuje na dlouhodobé strategii spolupráce a intenzivnějšího propojení mezi soukromou a veřejnou sférou.

Kompletní tiskovou zprávu Kyndryl naleznete zde: