CTT prezentovalo technologie MU na mezinárodní konferenci BioVaria 2024

Technologie Masarykovy univerzity byly prezentovány na konferenci zaměřující se na transfer technologií v oblasti přírodních věd a biotechnologií. Tato akce tak vytváří platformu pro setkávání vědců, akademiků, investorů a podnikatelů, kteří se zajímají o komerční využití vědeckých objevů v oblasti biotechnologií a lékařského výzkumu.

2. 5. 2024

Bez popisku
Zástupci CTT MU, IOCB Tech, i&i Prague a i&i Biotech Fund

Kromě vedoucího Oddělení transferu technologií dr. Radoslava Trautmanna, který reprezentoval Masarykovu univerzitu, prezentovali na společném stánku technologie i zástupci i&i Prague, IOCB Tech a i&i Biotech Fund.

Svůj výzkum přijel osobně představit i dr. Martin Marek z Loschmidtových laboratoří Přírodovědecké fakulty MU, který se věnuje tzv. luciferázám – enzymům umožňujícím živým organismům produkovat světlo. „Chemické světlušky“ se používají v mnoha vědeckých, výzkumných či klinických aplikacích nebo při diagnostice různých onemocnění. Luciferázový systém s extrémně stabilním bioluminiscenčním signálem je využitelný například pro širokou škálu aplikací v biosenzorech, reportérových systémech a dalších testech, pro zobrazovací metody in vitro a in vivo, modifikaci rostlin, které následně svítí nebo jako svítící médium v reklamním průmyslu.

Martin Marek při prezentaci výzkumu, který se věnuje tzv. luciferázám – enzymům umožňujícím živým organismům produkovat světlo

Více o technologii „Luciferázový reportérový systém s extrémně stabilním bioluminiscenčním signálem“


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info