V rámci své dlouhodobé snahy o sbližování komerční a akademické sféry uspořádal tým CTT ve spolupráci se Středoevropským technologickým institutem CEITEC 14. ledna 2015 další setkání. V nových prostorách institutu v Univerzitním kampusu Bohunice se sešli experti na téma Design a optimalizace fermentačních procesů.
Cílem akce bylo představit zástupcům firem novinky a možnosti optimalizace fermentačního procesu při produkci proteinů v průmyslových bioreaktorech, vzešlé právě z laboratoří CEITECu. Vědci zároveň tyto postupy nabídli ke komerčnímu využití. Neméně důležitým cílem se stalo získání zpětné vazby od průmyslového sektoru ve vztahu k současným potřebám a výzvám při produkci proteinů. Díky takovým podnětům se výzkum a vývoj na Masarykově univerzitě může i nadále věnovat aktuálním otázkám a reálným potřebám trhu.
Hlavním přednášejícím se stal Dr. Petr Ryšávka, absolvent Přírodovědecké fakulty MU a CEO společnosti Pharmaceutical Biotechnology. Zaměřil se na trendy a výzvy v oblasti fermentačních procesů. Na samotnou produkci proteinů se soustředili další řečníci: Mgr. Adam Norek (CEITEC MU) a Ing. Oliver Taltynov (CEITEC MU). Při diskuzi během přednášek i závěrečného rautu se vědci MU a zástupci firem věnovali praktickým otázkám spojeným s tématem fermentace.
Věříme, že akce přispěje k užšímu propojení laboratorních kapacit CEITECu s výzkumem prováděným komerčními společnostmi. Celou fotogalerii najdete na stránce CTT na Facebooku.



