Druhé kolo Soutěže Start Your Business začalo

Do druhého kola postoupilo 10 týmů. Každý z nich získal od Centra pro transfer technologií MU stipendium ve výši 10 000 Kč na rozvoj podnikatelského nápadu. Jak efektivně je využily? Nejen to hodnotí porotci v rámci druhého kola.

31. 5. 2022

Postupující týmy po prvním kole získaly nejen finanční podporu, ale také mohly využít mentoring ze strany členů odborné komise a Jihomoravského inovačního centra. Deset postupujících týmů vedou tito zástupci ze stran studentů:

• Patrik Pavlík (FSS), Deaf design eshop
  • Adam Veverka (ESF), Discover LVA
  • Martina Jemelková (LF), S RS v pohybu
  • František Zelenák (PřF), Thermo Graphene
  • Andrej Roštek (PřF), Spotli
  • Tomáš Hlačík (ESF), Purple tools
  • Vojtěch Kadlec (LF), VANEE Adventures
  • Adéla Barabášová (ESF), Indexee
  • Vojtěch Toman (ESF), 180 Degres
  • Dalibor Zelík (ESF), Dalicomp

V průběhu celé soutěže mohou soutěžící získat finanční podporu až v celkové výši 400 000 Kč i možnost vycestovat do zahraničí na výměnný pobyt na partnerskou univerzitu v Cagliari v italské Sardinii. Na účastníky výměnného pobytu čeká první den mezinárodní workshop zaměřený na tvorbu obchodních modelů. Druhý den bude věnován návštěvě podnikatelského inkubátoru a diskusi se zakladateli úspěšných start-upů. Mobilita je jednou z cen a věříme, že díky ní posunou účastníci své projekty zase o krok dál.

Po dnešním prezentačním dnu bude komise vyhodnocovat výsledky týmů. O tom, kdo získá finanční podporu a vyjede do zahraničí, vás budeme brzy informovat.