Evropská spolupráce univerzit a firem - tematické fórum Brno

2. 2. 2010

Jakým způsobem může evropská spolupráce škol a firem pomoci vymanit se z následků globální ekonomické krize a jak lépe připravit mladé lidi na nové druhy zaměstnání - to jsou jen dvě z několika témat, o kterých budou 2. - 3. února 2010 diskutovat v prostorách brněnské Masarykovy univerzity experti i podnikatelé na tematickém fóru From the Crisis to Recovery - the Role of Higher Education Institutions and Business Cooperation. Na společné konferenci i v několika workshopech budou diskutovat o konkrétních způsobech, kterými mohou vzdělávací instituce a zaměstnavatelé společně nacházet cestu k překonání následků ekonomické krize, opětovnému nastartování růstu a udržitelné obnově. Účastníci se také seznámí s příklady konkrétních iniciativ, které zvyšují možnosti uplatnění absolventů na pracovním trhu a podílejí se na budování partnerství mezi vysokými školami a firmami. Důležitým tématem bude také dynamicky se rozvíjející koncept sociální odpovědnosti firem (Corporate social responsibility – CSR), který mohou být stejně výhodné pro obě strany partnerství škol a byznysu. Fórum je organizováno ve spolupráci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropské komise a Masarykovy univerzity a účast přislíbila řada prestižních řečníků z několika evropských zemí i z České republiky - mezi jinými například ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová, vrchní ředitelka DG pro vzdělávání a kulturu Evropské komise Odile Quintin nebo Chairman Europe společnosti Microsoft Jan Mühlfeit.