Filozofická fakulta hostila dva semináře s aplikačními partnery

4. 12. 2017

Hned dva semináře s aplikačními partnery uspořádal 2. prosince Psychologický ústav Filozofické fakulty MU ve spolupráci s CTT. První – na téma prevence sebevražedného jednání vězněných osob a možnosti psychologické intervence - vedla dr. Soňa Haluzová z Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR.

Seminář se zaměřil nejen na četnost výskytu sebevražedného jednání vězněných osob v Česku, ale také na národní a mezinárodní srovnání. Mimo jiné byl zacílen na specifika pracovní náplně činnosti psychologa ve věznici a vězeňství. Dr. Haluzová poukázala také na možnosti a přesahy univerzitní přípravy psychologů (teoretická výuka, praxe, specializační vzdělávání ve forenzní psychologii apod.) s ohledem na následné možnosti uplatnění ve vězeňství (VTOS, Vězeňská služba ČR, vazební věznice a věznice, detenční ústavy atp.).

FF_seminar_Haluzova

Druhý seminář proběhl pod vedením dr. Daniela Hudečka na témata z oblastí aplikované kognitivní psychologie, psychodiagnostiky a psychiatrie. Zaměřen byl zejména na kognitivní poruchy a demence, klinický pohled na problematiku, diagnostiku poruch kognitivních funkcí a demence a psychologické aspekty péče o nemocné s demencí.

"Doktor Hudeček zastupuje svou odbornou specializací jak psychologická tak i psychiatrická témata a velmi zasvěceně tedy dokázal s přítomnými diskutovat o specificích práce s neurologickými pacienty z pohledu lékaře i psychologa. Vzájemné přesahy mezi neurologií, psychiatrií, neuropsychologií, psychoterapií či speciální pedagogikou jsou značné, což seminář ukázal na jasných, dobře aplikovatelných příkladech," komentoval vedoucí Psychologického ústavu FF MU dr. Pavel Humpolíček.

FF_seminar_Hudecek

Logolink _OPVVV