Hospodářské noviny: Britská firma investuje do vědců z Brna

15. 3. 2018

Ten nápad vznikl v letadle někde nad Atlantikem před 13 lety. Lumír Krejčí tehdy čerstvě dokončil postdoktorskou stáž na americké Yaleově univerzitě. "Po cestě domů jsem přemýšlel, čím doplnit výzkum v Brně, abychom dělali něco unikátního a užitečného," vzpomíná. Rozhodl se, že se pustí do hledání látek, jež by daly základ účinnější a šetrnější léčbě rakoviny, než je dnešní chemoterapie nebo ozařování. (...)

Spolupráce docentů Lumíra Krejčího a Kamila Parucha z Masarykovy univerzity s britskou firmou Artios Pharma je zase o krok dál. Firma uzavřela s MU licenci, která Artiosu umožní využívat k výzkumu inhibice nukleáz sloučeniny patentované univerzitou. Téma zaujalo i Hospodářské noviny, přečtěte si celý článek online.