Informatika hostila workshop o podobnostním hledání

11. 6. 2018

Vyhledávání je dnes nejčastěji používanou aplikací v IT. V posledních dvaceti letech technologie pokročila a byla navržena řada centralizovaných, distribučních i peer-to-peer architektur. Použití podobnostního hledání v mnoha aplikacích je nicméně stále výzvou. Na téma podobnostního hledání se zaměřil workshop, který se konal v pátek 8. června na Fakultě informatiky MU.

Na workshopu byly prezentovány čtyři výzkumné směry, kterými se vývoj vyhledávacích aplikací na základě podobnostního přístupu v laboratoři DISA Masarykovy univerzity ubírá: zrychlování rozsáhlých aplikací pro rozpoznávání obličejů, generická anotace obrazu pro účely vyhledávání, aplikace pro zpracování datových proudů a získávání obsahu z dat zachycujících lidský pohyb.

Na dotazy účastníků odpovídali odborníci z laboratoře DISA: prof. Pavel Zezula, dr. Michal Batko, dr. Jan Sedmidubský, doc. Vlastislav Dohnal a dr. Filip Nálepa.

DISA_2

DISA_1