Inovační vouchery Olomouckého kraje a participace MU

9. 1. 2013

Olomoucký kraj v současnosti realizuje projekt "Inovační vouchery v Olomouckém kraji" financovaný z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Střední Morava rozpočtu Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. V rámci tohoto projektu podporuje spolupráci inovačně zaměřených firem v Olomouckém kraji s Msarykovou univerzitou a dalšími VŠ v ČR.

• Inovační voucher = finanční nástroj podporující spolupráci podnikatelských subjektů s vědeckovýzkumnými institucemi - vybranými vysokými školami. Spoluprací se rozumí nákup specifických služeb dodávaných konkrétní vysokou školou (viz Spolupracující vědeckovýzkumné instituce) podnikatelskému subjektu, napomáhající zvyšovat inovační potenciál tohoto podnikatele.
  • Podnikatelské subjekty působící v Olomouckém kraji mohou získat inovační voucher v hodnotě 60 - 149 tis. Kč, který využijí k nákupu služeb v hodnotě 80 - 199 tis. Kč.
  • Podporována je prvotní spolupráce podnikatelského subjektu s konkrétním pracovištěm (ústav, katedra či obdobná forma) dané vysoké školy na definovaném typu služby realizované tímto pracovištěm pro konkrétní inovaci produktu podnikatelského subjektu.
  • Žádat o Inovační voucher Olomouckého kraje může podnikatelský subjekt, který směřuje k vytvoření nového či inovovaného produktu, který mu pomůže posílit konkurenceschopnost na stávajících trzích či získat nové trhy. Zároveň musí splňovat další definované podmínky (zveřejněny zde v rámci Řízení k předkládání žádostí o inovační voucher).
  • Inovační voucher je financován z prostředků EU - Evropského fondu pro regionální rozvoj (Regionální operační program Střední Morava) a prostředků Olomouckého kraje. Jedná se o veřejnou podporu podnikatelskému subjektu poskytovanou v režimu de minimis.

Žádosti o inovační voucher budou přijímány od 28. ledna 2013 do 15. února 2013 na olomouckém pracovišti Úřadu regionální rady ROP Střední Morava (viz Kontakt).

Datum a čas finalizace elektronické žádosti je rozhodující pro stanovení konečného pořadí způsobilých žádostí, tj. žádostí, které úspěšně projdou administrativní kontrolou a hodnocením. Z úspěšných žádostí bude sestaven výsledný seznam, v němž budou žádosti seřazeny dle data a času finalizace a přednost bude mít žádost, která byla finalizována dříve.

Podrobné informace a detailní podmínky žádosti a realizace naleznete ZDE.

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte Olgu Bohuslavovou.