Inovační vouchery Zlínského kraje a participace MU

9. 1. 2013

Zlínský kraj ve spolupráci s Evropským fondem pro regionální rozvoj opět umožní podnikatelům čerpat dotace na výzkumně-vývojovou spolupráci s vysokými školami. Podnikatelské subjekty ve Zlínském kraji mohou získat vouchery v hodnotě 80 až 199 tisíc Kč.

Inovační vouchery podporují konkurenceschopnost podniku, umožňují podnikatelům pracovat s prvotřídními výzkumnými a vývojovými centry při vysokých školách a přinášejí inovativní a kreativní myšlenky.

V roce 2012 bylo ve Zlínském kraji s podporou inovačních voucherů úspěšně zrealizováno 29 konkrétních případů spolupráce firem s vysokými školami. Podnikatelé velmi pozitivně hodnotili výsledky spolupráce i využitelnost inovačních voucherů.

Inovační vouchery jsou poskytovány v rámci realizace projektu "Inovační vouchery ve Zlínském kraji - II. etapa", který je financován z prostředků EU - Evropského fondu pro regionální rozvoj (Regionální operační program Střední Morava) a z prostředků Zlínského kraje. Na administraci inovačních voucherů spolupracuje Zlínský kraj s Úřadem regionální rady Regionálního operačního programu Střední Morava.

Online systém pro přípravu a sběr žádostí bude otevřen v období od 14. 1. do 15. 2. 2013Finalizace vyplněného formuláře bude zpřístupněna od 28. 1. 2013 od 9:00 hod. do 15. 2. 2013 do 12:00 hod. Žadatelé se dozvědí podmínky získání inovačního voucheru a další potřebné informace na internetových stránkách www.objevtesmer.cz. Zde jsou také umístěny prezentace jednotlivých vysokých škol, které nabídly a konzultovaly konkrétní možnosti spolupráce na semináři ve Zlíně dne 9. 1. 2013.

Datum a čas finalizace elektronické žádosti je rozhodující pro stanovení konečného pořadí způsobilých žádostí, tj. žádostí, které úspěšně projdou administrativní kontrolou a hodnocením. Z úspěšných žádostí bude sestaven výsledný seznam, v němž budou žádosti seřazeny dle data a času finalizace a přednost bude mít žádost, která byla finalizována dříve.

Neváhejte proto a domluvte si podmínky spolupráce s vědeckými týmy Masarykovy univerzity co nejdříve.

Podrobné informace a detailní podmínky žádosti a realizace naleznete ZDE

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte Olgu Bohuslavovou.