JIC vouchery podpoří 5 spoluprací vědců MU s firmami

12. 6. 2015

JIC (dříve inovační) vouchery letos již posedmé podporují spolupráci firem a výzkumných institucí. Také v roce 2015 si řada firem jako potenciálního partnera pro společný projekt vybrala Masarykovu univerzitu, resp. některé její pracoviště či výzkumný tým.

Konkrétně do losování v závěru května postoupilo asi 160 žádostí, z nichž u 11 figurovala Masarykova univerzita. Ze 40 vylosovaných příjemců voucherů se štěstí usmálo hned na 5 z těchto projektů. V sedmém ročníku výzvy tak projekt Jihomoravského inovačního centra podpoří tyto spolupráce MU:

DAITE Katedra počítačové grafiky a designu FI
INVEA-TECH Katedra počítačové grafiky a designu FI
Photon Systems Instruments Funkční genomika a proteomika rostlin, CEITEC MU
Sofigen Centrální laboratoř – Genomika, CEITEC MU
W-treatment CEPLANT

Všem vylosovaným blahopřejeme a těšíme se na výsledky spolupráce akademické a komerční sféry.