Kulatý stůl zprostředkoval setkání firmy Corinth a týmu Katedry biologie PdF MU

19. 4. 2013

Jedním z úkolů CTT MU je podpora spolupráce akademické a komerční sféry. Do této oblasti spadá i kulatý stůl, který náš tým připravil 17. dubna 2013 na Pedagogické fakultě MU. Setkali se zde zástupci společnosti Corinth a Katedry biologie PdF a diskutovali především o možnostech kooperace při společném vývoji vzdělávacích produktů.

Firma Corinth se specializuje na vývoj interaktivních vzdělávacích aplikací s dotykovým ovládáním. Jejím cílem je umožnit žákům/studentům prostřednictvím těchto produktů hravou formou získávat znalosti o různých oblastech života. Při setkání u kulatého stolu Managing Director Jaromír Homola prezentoval především dvě aplikace: Corinth Micro Engines zobrazující 3D modely motorů a Corinth Micro Plant zaměřený na strukturu rostlin – od celkového pohledu až po buněčnou strukturu.

Katedra Biologie PdF MU je vzdělávací a výzkumné pracoviště s tradicí sahající do 50. let minulého století. Členové katedry biologie věnují značnou pozornost spolupráci se školami a školními institucemi nejen v Brně. Velmi dobré partnerské vztahy má katedra s dalšími biologickými katedrami ostatních pedagogických fakult v ČR a mnohými dalšími – např. v Bratislavě, Lublani nebo Jeně. Za pracoviště setkání řídila jeho vedoucí doc. Zdeňka Lososová.

Strany se shodly, že spolupráce při tvorbě interaktivních vzdělávacích aplikací je možná a oboustranně přínosná. Kromě úvodních kroků a návrhu dalšího postupu se zástupci firmy Corinth a katedry dohodli, že jedním z prvních témat kooperace může být zobrazování struktury lidské kůže. Pracovníci CTT MU budou oběma stranám poskytovat odbornou pomoc.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout na stránce CTT na Facebooku.

Corinth1

Corinth2