V odborné porotě letošního ročníku zasedli jak zástupci Masarykovy univerzity – ředitel Centra pro transfer technologií Radoslav Trautmann a Alena Šafrová Drášilová z Ekonomicko-správní fakulty, tak Libor Hoření z Jihomoravského inovačního centra a investoři Miloš Dendis z Dendis Capital s Michalem Danielem ze společnosti Notino, kteří jsou zároveň partnery soutěže. Roli mentora zaujal student Matyáš Žert. Snahou komise bylo v 1. kole nejen posoudit, jaký má nápad business potenciál, ale také studentům poskytnout cennou zpětnou vazbu a nasměrovat je k dalšímu posunu projektů, který budou prezentovat ve 2. kole.
Šimon Jedlička z Pedagogické fakulty při prezentaci projektu Mission English
V dopolední části prezentačního dne představil student Fakulty sportovních studií Juraj Krkošek Reboot, projekt pomáhající zlepšovat fyzické a mentální zdraví mužů pomocí nadstandardních pobytových programů. Přístroj, který se používá k testování vysokonapěťových zařízení, prezentoval Ehsan Mokhtari z Fakulty sociálních studií. Zástupce Pedagogické fakulty, Matěj Brožek, představil webovou aplikaci Termio pro spolupráci učitelů a studentů, která pomáhá s plánováním a administrací studia. Jazyková aplikace Lingolio dalšího zástupce Pedagogické fakulty, Marka Mynaříka, napomáhá sledovat dlouhodobý pokrok ve studiu. Martin Gabrhel, student Fakulty informatiky, prezentoval online platformu Academy CodeIT, která usnadňuje žákům základních škol a studentům středních škol překonat bariéry při učení programování prostřednictvím např. interaktivních her. Nedostatek čerstvé zeleniny a bylinek v městském prostoru pomáhá řešit chytrý hydroponický květináč, který představil Richard Kuděla z Fakulty informatiky. Následoval projekt Nomalu – udržitelný turistický batoh, který prezentovala Klára Zbončáková z Fakulty sociálních studií. Dopolední program uzavřel Jonáš Boroš z Filozofické fakulty a CLUBKA – předplacená karta motivující k návštěvám nezávislých kin.
Lenka Jurasová z Přírodovědecké fakulty při prezentaci projektu Chaffean
Odpolední část zahájila prezentace Marka Mećavy z Přírodovědecké fakulty, který představil inovativní proteinový prášek PowerGreens. Time to Self-care, digitální nástroj, jehož cílem je poskytnout onkologickým pacientům podporu v efektivním zvládání příznaků onemocnění i léčby, odprezentovala Jesika Konečná z Filozofické fakulty. Zástupkyně Přírodovědecké fakulty, Lenka Jurasová, představila Chaffean – ekologickou a kompostovatelnou modelínu. Posledním projektem, který se dostal do 1. kola soutěže, byl Mission English, nástroj pomáhající při doučování vojáků a jejich přípravě na jazykové zkoušky, od Šimona Jedličky z Pedagogické fakulty. Poté už následovala několik desítek minut trvající debata nad hodnocením prezentovaných projektů dle stanovených kritérií.
Komise se rozhodla finančně podpořit a poslat do druhého kola soutěže celkem 7 týmů. Pro posun nápadu tito studenti získali 10 tis. Kč a možnost mentoringu. Vylepšení a pokrok svých projektů představí v rámci druhého prezentačního dne, který proběhne 30. dubna 2025.
VÍCE O SOUTĚŽI START YOUR BUSINESS