Masarykova univerzita zve na Festival vědy

23. 6. 2014

Masarykova univerzita se stala jedním z organizátorů dalšího ročníku Festivalu vědy s RWE, který se koná v pátek 12. a v sobotu 13. září 2014. Generálním organizátorem akce je Hvězdárna a planetárium Brno, dalšími hlavními organizátory vedle MU pak Akademie věd ČR, Mendelova univerzita v Brně, VUT v Brně a Univerzita obrany.

Ochutnávka z programu Festivalu vědy:

• Vědci z Ústavu přístrojové techniky předvedou své laserové hračky a ukáží vám, jak pozoruhodné laserové světlo je.
  • Znalostní kvízy, možnost vyzkoušet si rekonstrukci keramické nádoby či určit kosti zvířat, postupy konzervace a rekonstrukce archeologických nálezů připravují pracovníci Archeologického ústavu Akademie věd České republiky.
  • Městská police Brno s sebou přiveze MOBIDIKa – autobus, který je Mobilní, informační centrum prevence kriminality. Instalována bude také laserová střelnice.
  • Sdružení Úžasné divadlo fyziky se spojilo s Ústavem přístrojové techniky, aby brněnští viděli špičkovou vědu z jejich města. Překvapivé experimenty ukážou, na co můžeme být právem hrdí.
  • Nejrůznější psí kusy, léčivé rostliny a ukázky lovu předvedou kynologové, farmaceuti a myslivci z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.
  • Zábavné chemické pokusy s výbuchy i bez nich, s účastí návštěvníků i bez ní. Návštěvníci si budou moci vyčistit stříbro i zlato – to připravuje Fakulta chemická Vysokého učení technického v Brně.
  • Netradiční ovoce, biopaliva z révy, in-vitro kultury, model krávy nebo zahradnické produkty, jak je neznáte, předvede Mendelova univerzita v Brně.
  • Cisternová automobilová stříkačka, praktické užití tísňových čísel, správný postup hašení, tedy aplikace vědeckých poznatků v praxi bude mít na programu Hasičský sbor Jihomoravského kraje.
  • Že dobrodružství vědy a techniky může čekat i mezi stránkami knížek, prozradí Knihovna Jiřího Mahena v Brně.
  • Hry na taktickém simulátoru VBS2 VTK, testování fyzické zdatnosti či ukázky zbraní s odborným výkladem připravuje Univerzita obrany.
  • Roboty postavené ze stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3 doveze Dům dětí a mládeže JUNIOR.

Další informace: www.festivalvedy.cz

Festival Vedy _2014