Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová navštívila naše CTT

Cílem dnešní návštěvy Masarykovy univerzity bylo seznámit se s transferem technologií na MU, který prostřednictvím Centra pro transfer technologií MU přináší uplatnění výsledků výzkumu v praxi.

30. 10. 2023

Naše CTT patří k předním akademickým transferovým pracovištím v ČR s bohatou zkušeností, které výrazně formuje směrování transferu na národní úrovni. I proto jeho ředitelka Eva Janouškovcová předsedá národnímu spolku Transfera.cz. Paní ministryně kromě našeho centra plánuje navštívit i Lékařskou fakultu MU a setkat se se zástupci spin-off společnosti Masarykovy univerzity MilkyWay Be Well. Jednání na CTT MU se kromě paní ministryně zúčastnili i prorektorka MU Monika Jandová a prorektor VUT v Brně Martin Weiter, kteří ve své gesci transfer technologií mají.