Mise do Izraele: učíme se od nejlepších

7. 2. 2017

Business manažeři CTT Jana Daňková a Radoslav Trautmann spolu s vedoucím právníků Pavlem Koukalem vyrazili sbírat inspiraci a zkušenosti do Izraele. Blízkovýchodní stát je považován za tahouna v oboru transferu technologií.

V pondělí se naši kolegové zúčastnili Israeli Tech Transfer Conference (ITTN) v Tel Avivu, dnes byli na školení na Hebrejské univerzitě. Tamní Yissum patří mezi nejstarší centra univerzitního technologického transferu na světě (byl založen v roce 1964). Za celou dobu fungování má na svém kontě více než 9300 patentů, 2600 vynálezů, 880 komerčních licencí a založení 110 univerzitních spin-offů.

Yissum

Pracovníci CTT MU navštívili Izrael spolu s delegací českých transferových pracovišť, kterou zajistil Úřad vlády ČR prostřednictvím vědecké diplomatky v Izraeli Delany Mikolášové. Výjezd zaštítil spolek Transfera.cz

O tech-transferové misi informuje i článek na webu české ambasády v Tel Avivu.

Logolink _OPVVV