MU slaví 105. Jedním z oceněných je i bývalý ředitel CTT

U příležitosti 105. výročí založení Masarykovy univerzity byl 31. ledna 2024, ve Velké aule Karla Engliše na Právnické fakultě MU, oceněn zlatou medailí i bývalý ředitel CTT profesor Jan Slovák.

2. 2. 2024

Jan Slovák přebírá zlatou medaili z rukou rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše

Zlatá medaile MU se uděluje významným představitelům vědy, kultury, vysokého školství a veřejného života, a to jako výraz ocenění dlouhodobých mimořádných zásluh o jejich rozvoj, včetně zasazení v boji za lidská práva a důstojnost.

Při slavnostním podvečeru obdržel z rukou rektora MU Martina Bareše zlatou medaili ředitel CTT v letech 2006–2011 Jan Slovák, profesor Ústavu matematiky a statistiky a bývalý děkan Přírodovědecké fakulty MU.

Medailonek Jana Slováka k příležitosti slavnostního udílení medailí

Výrazná vědecká osobnost, která významně přispěla k rozvoji MU a české vědy. Jan Slovák přišel na PřF MU v roce 1992. Jeho oblast výzkumu je diferenciální geometrie a geometrická analýza. V poslední době se věnuje i aplikacím diferenciální geometrie v medicinském zobrazování a teorii řízení. Je autorem a spoluautorem významných monografií a článků. Od svého nástupu na MU Jan Slovák prokazoval své organizační a řídící schopnosti. Nejprve to byla implementace projektu Tempus na katedře, pak funkce proděkana FI MU a děkana PřF MU. Jako prorektor MU pro strategii a rozvoj v letech 2004–2005 významně přispěl k realizaci výstavby kampusu v Bohunicích. Poté vedl Centrum pro transfer technologií MU a v letech 2015–2023 byl ředitelem Ústavu matematiky a statistiky PřF. Ve funkci ředitele úspěšně realizoval internacionalizaci ústavu. Dlouhodobě působí ve vědeckých radách PřF MU, univerzity a FI MU.

Kompletní přehled oceněných naleznete ZDE.