MUNI uspěla ve výzvě Gama2, podpora PoC bude pokračovat

CTT uspělo ve veřejné soutěži Technologické agentury ČR v programu Gama 2, který směřuje do oblasti aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Podpora Proof of Concept, která pomáhá ověřit a dovyvinout technologie tak, aby byly připravené vstoupit na trh, tak bude na MUNI pokračovat i v dalších letech.

30. 9. 2019

Podpora Proof of Concept na MUNI běží od roku 2012, v posledních letech hlavně díky financím z Technologické agentury ČR, které pomohly dostat do praxe spoustu zajímavých projektů, o nichž jsme informovali – namátkou online psychodiagnostiku Hypothesis, kterou využívají vojenské nemocnice, nebo přístroj pro úpravu vzorků pro měření hormonálního znečištění ve vodách. Celkem bylo z prvního projektu Gama na MUNI podpořeno 26 projektů z 86 podaných žádostí.

Díky projektu Gama 2 budeme moci další tři roky pomáhat nadějným vynálezům překročit hranice univerzity. Do výzvy se přihlásilo 32 vědeckovýzkumných institucí, z nichž uspělo 23, s nimiž TA ČR předpokládá uzavření smlouvy o poskytnutí podpory.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info