Na ocenění MUNI Innovation Award se sešlo 31 nominací

1. 2. 2023

Celkem 31 nominací se sešlo po vyhlášení druhého ročníku MUNI Innovation Award. Nejvíce nominací bylo podáno z Fakulty informatiky, Filozofické, Lékařské a Ekonomicko-správní fakulty. Kromě fakult se zapojila i další pracoviště univerzity jako CEITEC MU, Centrum zahraniční spolupráce nebo středisko Teiresiás.

Nominaci k ocenění studenta či zaměstnance MU mohl podat kdokoli (fyzická osoba z MU i mimo MU nebo kterákoli právnická osoba), cena je udělována za výstupy či aktivity, které vznikly, byly uveřejněny, využívány či uplatněny v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2022.

V úterý 28. 2. 2023 se sešla odborná komise, která z nominovaných počinů vybrala celkem 11 s největším inovačním potenciálem či společenským dopadem. Vybrané laureáty schválilo 6. 3. 2023 i vedení MU a k slavnostnímu udílení cen MUNI Innovation Award dojde na Business Research Foru 2023 ve středu 26. dubna. Mezi oceněné bude rozdělen 1 milion Kč na další rozvoj jejich projektů.