Nová brožura informuje o nakládání s daty pro výzkum

16. 6. 2015

Tým právníků CTT ve spolupráci s manažerem vnitřní správy a organizace MU Dr. Vladimírem Šmídem a vedoucí Kontrolního odboru Dr. Naděždou Horynovou připravil brožuru s názvem Nakládání s výzkumnými daty na Masarykově univerzitě. Materiál reaguje na poptávku vědeckých pracovníků a poskytuje uživatelsky příjemný pohled na dvě základní témata: 1) jak postupovat v případě sběru, shromažďování a zpracovávání výzkumných dat, 2) jak tato data chránit prostřednictvím duševního vlastnictví.

Brozura _VD

Brožura je určena pro vědecké pracovníky všech oborů řešených na MU. Kromě samotných postupů a návodů zahrnuje i údaje o kontaktních osobách pro jednotlivé oblasti (např. právně-etické aspekty výzkumu nebo ochrana utajovaných informací), příklady z praxe a odkazy na informační zdroje.

Brožura již je fyzicky k dispozici na všech fakultách a hospodářských střediscích MU, a to u kontaktních osob pro transfer technologií a duševní vlastnictví. V elektronické podobě ji v pdf můžete stáhnout zde