Nový portál nabídne informace o vědě a výzkumu na jednom místě

2. 9. 2016

Od 1. září byl spuštěn informační portál Vědavýzkum.cz, jehož cílem je uveřejňovat relevantní, přehledné a aktuální informace o výzkumu, vývoji, inovacích a navazujících oblastech jako jsou ochrana duševního vlastnictví, transfer technologií a znalostí, komercializace, spolupráce s aplikační sférou a další. Na web bude informacemi přispívat i CTT Masarykovy univerzity.

Vedavyzkum_logo

Portál je určen především výzkumným a vývojovým pracovníkům z veřejného i soukromého sektoru, akademickým pracovníkům, administrátorům projektů, zaměstnancům veřejné správy a samosprávy, investorům, studentům, novinářům i odborné veřejnosti – tedy všem, kteří se z jakéhokoliv důvodu zajímají o problematiku výzkumu, vývoje a inovací.

Provozovatelem portálu je neziskový think tank Tertiary Education & Research Institute (TERI). "Vědavýzkum.cz vzniká především jako reakce na neuspokojivou situaci v České republice, kdy do současné doby neexistuje web, který by zájemcům poskytl nezávislé a přehledné informace o problematice vědní politiky a výzkumu, vývoje a inovací. Zájemce o danou oblast musí hledat důležité informace na několika různých místech," říká ředitel TERI Aleš Vlk.