Nový užitný vzor MU: Vylepšený plazmový dopravník pro úpravu materiálu

Masarykova univerzita má v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví zapsán další užitný vzor. Jedná se o plazmový dopravník pro úpravu sypkých materiálů. Jednou z jeho největších předností je odolnost.

12. 6. 2020

Pro povrchové úpravy sypkých materiálů nízkotlakým výbojovým plazmatem je známá celá řada způsobů. Skupina původců nového patentového vzoru z Masarykovy univerzity však přišla s řešením, které odstraňuje několik nedostatků původních zařízení. Díky použití jiného typu šnekovnice v několika výhodných technických provedeních je dopravník odolnější, otěruvzdornější, dosahuje vyššího stupně homogenity materiálu nebo snižuje hodnotu zápalného napětí plazmového výboje.

Zapsaný užitný vzor

Schematický nákres zařízení