Ochranná známka Metabolický syndrom byla zapsána do rejstříku OZ

10. 7. 2013

Dne 12. června 2013 byla zapsána do rejstříku pod číslem zápisu 331937 ochranná známka Metabolický syndrom. Přihlašovatelem/vlastníkem ochranné známky je Masarykova univerzita, její platnost trvá deset let. Přihlášku známky podávalo za MU Centrum pro transfer technologií.

Metabolickým syndromem se zabývá projekt „Vytvoření sítě odborných institucí participujících na boji proti výskytu metabolického syndromu“, který realizují vědci na Fakultě sportovních studií MU. Projekt reaguje na zvyšování výskytu chorob plynoucích ze špatného životního stylu a jeho cílem je dosáhnout společného řešení tohoto problému pomocí sítě vzájemně komunikujících a spolupracujících českých i zahraničních pracovišť. Tato síť by měla přispět k lepší prevenci i účinnější léčbě metabolického syndromu.

Metabolicky _syndrom