Ohlédnutí za Prague.bio konferencí

Konference Prague.bio byla úvodní akcí nově vzniklého biotechnologického klastru Prague.bio.
Klastr kombinuje výzkumné, vývojové a inovační aktivity v oblasti medicíny a přírodních věd a sdružuje klíčové hráče ve výzkumu, průmyslu, investicích a státní správě.

Tým CTT byl u toho!

3. 10. 2023

Tým zástupců Centra pro transfer technologií se v minulém týdnu zúčastnil prvního ročníku prestižní konference Prague.bio, kde se setkalo na 150 akademiků, zástupců vědy a byznysu. Akce poskytla zajímavý prostor pro výměnu názorů a navázání další spolupráce. Součástí bylo i představení a prezentace slibných projektů v oblastech jako vývoj nových léků, diagnostika, zdravotnické technologie a další biotechnologické oblasti. Tyto prezentace byly směřovány k mezinárodnímu panelu investičních společností. Masarykova univerzita byla reprezentována technologií vývoje nových sloučenin určených pro léčbu onkologických onemocnění. Tato inovativní technologie je exkluzivně licencována a nadále rozvíjena společností CasInvent Pharma a.s., spin-off společností Masarykovy univerzity. V rámci konference bylo velkým úspěchem umístění této technologie na druhém místě a udělení Certificate of Excellence.