Podpořili jsme rozvoj technologií v rané fázi - proof of concepts

2. 9. 2014

CTT MU v souladu s moderními trendy v oblasti transferu technologií pracuje na koncepci podpory raných fází technologií, tzv. proof of concepts. V květnu–červnu 2014 naše pracoviště vypsalo interní grantovou výzvu, jejíž cílem bylo umožnit výzkumným týmům MU dovyvinout či ověřit funkčnost takových technologií.

Výzva byla financována z projektu Transfer technologií na MU podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Žádosti týmů posuzovala Rada pro transfer technologií a komerční spolupráci MU a poskytovatel finančních prostředků.

K podpoře tito odborníci schválili celkem 16 žádostí (tzn. 5 milionů Kč uvolněných prostředků) z 24 podaných (8,8 milionů Kč). Z toho 7 podpořených žádostí pocházelo z Přírodovědecké fakulty, 4 z CEITEC MU, 2 z Fakulty informatiky, 2 z Lékařské fakulty a 1 ze Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky. O dalším vývoji podpořených projektů budeme informovat na webu CTT a ve zpravodaji INTERFACE.