Portál Vědavýzkum.cz slaví druhé narozeniny

Už dva roky funguje v Česku nezávislý portál Vědavýzkum.cz. Jeho cílem je s cílem shromažďovat informace z oblasti výzkumu, vývoje a inovací na jednom místě a podporovat nezávislou diskusi o vědní politice a souvisejících tématech. Mezi články se pravidelně objevují i témata z Masarykovy univerzity.

10. 9. 2018

V první polovině roku 2018 četlo portál Vědavýzkum.cz v průměru kolem 20 tisíc návštěvníků měsíčně. Denní průměr se vyšplhal na 650 návštěvníků, týdenní newsletter má přes 2000 pravidelných odběratelů.

„Naší hlavní prioritou zůstává poskytovat kvalitní informace o oblasti výzkumu a vývoje. Kromě zvyšování podílu vlastních článků pokračujeme v rozhovorech s významnými osobnostmi. Kromě toho publikujeme rozhovory od našich spolupracujících autorů - především Martina Rychlíka, Jana Žižky a Martina Víty. Nadále přinášíme zajímavé články od odborníků z řady vysokých škol, výzkumných pracovišť a našich partnerů jako je Akademie věd ČR, Technologická agentura ČR, Grantová agentura ČR, Technologické centrum AV ČR a další,“ říká redaktor portálu Jiří Stanzel.

Portál nabízí čtenářům vedle zpravodajských článků a názorových rubrik také kalendář akcí, nabídku neakademických pracovních pozic v oblasti výzkumu a vývoje (ve spolupráci s portálem ResearchJobs.cz, který publikuje pozice akademické) a rubriku Příležitosti, která se zaměřuje na dotační a grantové výzvy, stipendia a ceny.

„Nejoblíbenějšími příspěvky zůstávají blogy, názory a komentáře. Snažíme se podporovat a rozvíjet debatu o důležitých otázkách české vědní politiky. Řada osobností se na našich stránkách vyjadřuje k tématům, jako jsou podmínky akademických pracovníků a doktorandů, hodnocení výzkumných organizací nebo řízení a financování systému výzkumu a vývoje,“ dodává Stanzel.

Více článků

Přehled všech článků