Prezentace projektu CEITEC pro odbornou veřejnost

12. 5. 2011

Chcete se dozvědět základní informace o největším vědeckém centru, které se začíná stavět v Brně? Víte, jakým výzkumem se vědci ve Středoevropském technologickém institutu CEITEC zabývají? Zajímá vás, jací zahraniční i čeští vědci u nás budou pracovat? Jak s námi můžou spolupracovat soukromé firmy? Co CEITEC přinese Brnu a Jihomoravskému kraji? Přijďte na naše semináře a zeptejte se nás. CEITEC právě startuje! KDY: 31. května 2011, 9–18 hod. KDE: Sál B. Bakaly (Bílý dům), Žerotínovo nám. 6 Na prezentaci určené pro odbornou veřejnost se dozvíte fakta o evropském centru vědecké excelence, základní informace o jeho organizaci, cílech a záměrech i detaily o výzkumných týmech a projektech, které zde budou probíhat. Vědci z CEITECu Vás seznámí se svými výzkumnými aktivitami a detailně představí i jednotlivé výzkumné programy:
  1. Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie
  2. Pokročilé materiály
  3. Strukturní biologie
  4. Genomika a proteomika rostlinných systémů
  5. Molekulární medicína
  6. Výzkum mozku a lidské mysli
  7. Molekulární veterinární medicína
CEITEC – Středoevropský technologický institut je projekt výstavby evropského centra excelence v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií, jehož hlavním posláním je vybudování centra se špičkovým zázemím a podmínkami pro nejlepší vědecké pracovníky. V Brně ho společně připravují místní univerzity a výzkumná pracoviště. CEITEC vytvoří nová pracovní místa, zajistí podmínky pro vědeckou excelenci a umožní efektivní spolupráci s inovativními firmami. Pozvánku a program najdete zde