Při TT DAY navštívilo naše pracoviště více než sto hostů

28. 9. 2013

TT DAY – první den otevřených dveří Centra pro transfer technologií MU – přivítal 26. září 2013 na našem pracovišti více než sto hostů. Na všechny návštěvníky čekala prohlídka CTT MU, prezentace vynálezů a technologií, netradiční kvíz, občerstvení i slavnostní přípitek.

V průběhu TT DAY se hosté mohli seznámit nejen s naším týmem, ale také s prací jeho jednotlivých oddělení i konkrétními příklady úspěšného využívání vynálezů a technologií vzešlých z Masarykovy univerzity v praxi. K dispozici byla ukázka biomechanické obuvi společnosti J HANÁK R, vyvíjené ve spolupráci s Katedrou kineziologie Fakulty sportovních studií MU. Hosté si mohli boty i vyzkoušet a sami tak posoudit jejich pohodlí. Na dalším stanovišti členové týmu spin-off CaverSoft prezentovali fungování svého produktu – softwaru CAVER Viewer, který provádí pokročilou analýzu a vizualizaci proteinových struktur. Na třetím stánku si zájemci prohlédli vzorkovače Centra pro výzkum toxických látek v prostředí RECETOX, vyráběné ve spolupráci se společností BAGHIRRA. Čtvrté stanoviště patřilo společnosti Corinth, která hostům ukázala některé ze svých interaktivních výukových aplikací. V současnosti společnost spolupracuje s Katedrou biologie Pedagogické fakulty MU.

Kromě těchto atraktivních ukázek návštěvníci TT DAY absolvovali zábavný právnický kvíz z oblasti duševního vlastnictví. Za doprovodu příjemné živé hudby si každý host mohl pročíst také novou brožuru Transfer technologií na MU, kterou CTT MU připravilo. Vrcholem akce se stal slavnostní inovační přípitek, který pronesl prorektor MU pro rozvoj prof. Martin Bareš.

Věříme, že se všem návštěvníkům TT DAY líbil a že do prostor Centra pro transfer technologií MU zavítají i na jeho druhý ročník v roce 2014. Celou fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na naší stránce na Facebooku.

TT26

TT2