Přihlaste se do soutěže studentských nápadů Start Your Business

Studujete a máte v hlavě super nápad? Hledáte finance na jeho rozjezd a zajímá vás názor odborníků z praxe? Přihlaste se do druhého ročníku soutěže Masarykovy univerzity Start Your Business. Ty nejlepší nápady získají celkem 400 000 Kč, mentoring od profesionálů i možnost vycestovat do zahraničí. Více informací zde: https://bit.ly/StartYourBusinessMUNI

10. 1. 2022

Odstartovalo přihlašování do soutěže Start Your Business! (foto: Freepik)

Hlásit se mohou jednotlivci nebo až čtyřčlenné týmy. Do prvního kola postoupí přibližně deset soutěžících, kteří na začátku získají finanční ohodnocení deset tisíc korun na rozvoj svého projektu. V dalším kole pak budou před odbornou porotou prezentovat, jak s penězi naložili. Vývoj nápadů budou sledovat a posuzovat odborníci na podnikání z Jihomoravského inovačního centra, Centra pro transfer technologií MU a Ekonomicko-správní fakulty MU. Na základě prezentací pak komise rozdělí druhou část odměny. Její výše se může lišit projekt od projektu.

Jednou z oceněných v minulém ročníku je Lucie Novotná z PdF, která se rozhodla rozvíjet svůj koníček. „Můj projekt Papačky od Lůcy se trošku lišil od ostatních a měla jsem ze začátku pochyby, jestli do takové soutěže vůbec patří. Už spoustu let jsem se sama zajímala o sladký svět dortíků a zákusků,“ sdílí své zkušenosti Novotná. Díky finanční podpoře se jí otevřely dveře do světa profesionálů, doplnila si cukrářské vzdělání a zúčastnila se kurzu uznávané cukrářky Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR. „Ať už děláte cokoli, co vás baví, běžte si za tím, i když v tom nemusíte být experti. Start Your Business je skvělá příležitost, jak o sobě dát vědět a posunout se zase o krok dále,“ vzkazuje.

Medializovaným projektem, který byl v prvním ročníku také oceněn, je Carebot týmu Daniela Kvaka. Jedná se o doporučovací systém založený na umělé inteligenci, který pomáhá zkvalitňovat diagnostiku nejen z rentgenových snímků. „Carebot bude pomáhat zachraňovat životy. Dokáže během několika sekund a s 99% přesností upozornit lékaře na téměř jakékoliv nálezy na hrudníku, kterých by si při běžné lékařské praxi nemuseli všimnout. Soutěž Start Your Business považuji za skvělou možnost, jak potvrdit svůj proof of concept, a to přímo od těch nejpovolanějších,“ vyzdvihuje Daniel Kvak, student filozofické fakulty. O jeho projektu už vědí v New Yorku a prezentoval jej i před společnostmi jako je Microsoft i Deloitte.

Pokud chcete zjistit, jestli by vás podnikání mohlo bavit a máte konkurenceschopný nápad, zkuste štěstí a podejte si přihlášku.

Více informací naleznete na webu: https://bit.ly/StartYourBusinessMUNI


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info