Příručky zastarají, přátelství je navždy. Projekt EUCA-InVEst je u konce

Kick-off meetingem v kyrgyzském Biškeku odstartoval před třemi lety projekt Investing in Entrepreneurial Universities in Caucasus and Central Asia (zkráceně EUCA – InVEst). Tentýž projekt nyní zakončila mezinárodní konference a setkání partnerů v gruzínském Tbilisi.

5. 3. 2019

Zdroj: Caucasus University

Cílem projektu bylo zlepšit spolupráci vysokých škol a podnikatelské sféry v Gruzii a Kyrgyzstánu a posílit roli tamních vysokých škol jako aktivních institucí, které přispívají k socioekonomickému rozvoji země.

Díky projektu se podařilo vytvořit či posílit pracoviště spojující komerční sféru s vysokými školami. Byli vyškoleni zaměstnanci univerzit, kteří mají nově na starosti podporu podnikání. Došlo k inovaci některých výukových programů na zapojených univerzitách. A především na každé ze zapojených gruzínských a kyrgyzských škol vznikl takzvaný CreaLab – akcelerátor pro studentské podnikatelské nápady.

CTT Masarykovy univerzity v rámci projektu sdílelo své zkušenosti, zorganizovalo několik školení pro tamní univerzitní zaměstnance (v Biškeku, Tbilisi a v Brně) a na týdenním workshopu v Brně hostilo padesátku tamních studentů.

Jak řekl v projevu rektor Caucasus University Kakha Shengelia: „Příručky mohou zastarat, ale přátelství je navždy.“ Na samém konci projektu jsme tak uzavřeli memoranda o spolupráci v oblasti transferu s našimi partnery z Caucasus University a Kyrgyz Economic University.

Více informací naleznete na webu projektu.