Rok 2022 jsme úspěšně završili speciálním TT Day ve Vida science centru

12. 12. 2022

Více než stovku zaměstnanců Masarykovy univerzity a partnerů Centra pro transfer technologií MU jsme ve čtvrtek 8. prosince přivítali i s rodinnými příslušníky na tradičním TT Day v jedinečných prostorách Vida science centra. Návštěvníci mohli zdarma využít široké možnosti zábavního vědeckého parku nebo se dozvědět, na čem CTT v poslední době pracovalo a jakými úspěchy se může transfer technologií na Masarykově univerzitě pyšnit.

„S ohledem na epidemickou situaci v předchozích letech jsme den otevřených dveří transferu technologií pořádali po dvouleté přestávce, o to více jsme se těšili, že návštěvníkům představíme, co všechno se nám za poslední dva roky podařilo a kam jsme se v rámci našich aktivit posunuli,“ uvedla ředitelka CTT MU Eva Janouškovcová.

Večer zahájil slavnostní přípitek stávající ředitelky pracoviště Evy Janouškovcové a bývalého ředitele Jana Slováka, který je nyní ředitelem Ústavu matematiky a statistiky na přírodovědecké fakultě. Návštěvníkům v krátkosti přiblížili fungování pracoviště CTT, historii spin-off společností na MU, proof of concepty na jednotlivých fakultách a ústavech a také nové agendy, jako je podnikavost nebo spin-off platforma a spolupráce s partnery z komerční sféry. Součástí večera byla ochutnávka vína a raut, včetně dětských specialit.

„Ze strany CTT mě zaujaly prezentované technologie, nejvíc ta, která se týká výroby mléka bez chovu hospodářských zvířat. Kromě toho jsme si samozřejmě užili s celou rodinou atrakce, které VIDA nabízí, i výborné občerstvení na akci,“ vyjádřil se manažer pro kvalitu Jan Bláha, který navštívil TT Day CTT s manželkou a dvěma dětmi.

V akcích, kdy se centrum potkává s partnery a spolupracovníky bychom rádi pokračovali i nadále, v dubnu 2023 nás například čeká již 5. ročník Business Research Fora, které představuje příležitost pro všechna univerzitní pracoviště, jež zde mohou formou veletrhu prezentovat možnosti spolupráce s komerčním sektorem.