Rozhovor s ředitelkou CTT v novém čísle časopisu Ekonom

Chcete znát pohled ředitelky CTT na transfer technologií, českou vědu a připravovanou reformu transferu? Zjistit, co se děje na Masarykově univerzitě a jak se mění nastavení VŠ studentů? Na novinových stáncích je právě v prodeji nové číslo časopisu Ekonom, tentokrát i s rozhovorem s ředitelkou CTT Evou Janouškovcovou.

15. 2. 2024

Už bezmála dvě dekády Eva Janouškovcová usiluje o to, aby poznatky českých vědců našly uplatnění také v reálném životě. Vystudovaná bioložka se o to snaží například v roli předsedkyně české národní platformy pracovišť transferu technologií Transfera.cz. S redaktorem časopisu Ekonom si povídali mimo jiné o novém vládním plánu, který by měl usnadnit přenos znalostí z akademického světa do světa byznysu, o konkrétních příkladech, kdy se to již v Česku podařilo, či o překážkách, které tomu brání.

Článek je dostupný v elektronické verzi ZDE.